TeamViewer Nedir? | Uzaktan Bilgisayar Kontrolü

TeamViewer Nedir? | Uzaktan Bilgisayar Kontrolü

Uzaktan bilgisayar kontrol etmek için bir sürü program var. Fakat, bizim bu yazıda değineceğimiz program en güvenilir ve en hızlı olanı TeamViewer olacak. Peki, TeamViewer nedir? Nasıl kullanılır? Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

TeamViewer, uzaktan bilgisayar kontrol etmek için kullanılan bir program. Bu programın asıl amacı uzaktaki bir bilgisayarı her yönü ile kontrol etmek veya bir dosyayı transfer etmek. Tabi, bu transfer süreci diğer transfer süreçlerine göre daha basit ve daha hızlı. Dilerseniz, daha fazla uzatmadan TeamViewer nasıl kullanılır? Sorusunun cevabına geçelim.

TeamViewer Nasıl Kullanılır? Detayları Nelerdir?

TeamViemer kullanımı için ilk olarak programı internet sitesinden indirmeniz gerekiyor. Bu yazılımı indirmeden önce bilgisayarınızın gereksinimleri çok iyi bilmelisiniz. Yanlış bir indirmede bilgisayarınız kasabilir veya program çalışmayabilir.

Bilgisayarınıza uygun programı indirdikten sonra ilk yapmanız gerek şey programı doğru bir şekilde kurmak olacak. Programı kurarken birçok reklam isteği olacaktır. Gelen tik işaretlerini kaldırın ve kuruluma devam edin. Kurulumu tamamladıktan sonra dosyayı bulun ve Teamviwer’i çalıştırın.

TeamViemer Kullanımı

Yazılımı açtıktan sonra karşınıza bir ekran gelecektir bu ekranda ID ve Şifre olmak üzere 2 bölüm olacaktır. Buradaki Id ve şifre sizin pcnize bağlanacak kişilere verilmelidir. Eğer, siz başkasının bilgisayarına bağlanacaksanız, karşı taraftan ID ve Şifre almanız gerekecek. Çünkü, Id olmadan girilen bilgisayarlarda büyük karışıklıklar meydana gelebilir.

ID ile bağlandığınız bilgisayarda bir sürü komut verebilirsiniz. Üst tarafta bulunan kutucuklarda vermek istediğiniz komutlar yer alıyor. Karşı tarafın bilgisayarını kapatabilirsiniz veya yeniden başlatabilirsiniz.

Tabi, TeamWiemer’in en güzel özelliği de dosya transfer özelliği en çok sevilen özellik. İnternet hızınıza ve bilgisayarınızın hızına göre dosyaları belirli bir hız ile gönderebilirsiniz. Her şey internet hızınıza bağlı diyebiliriz.

Eğer, karşı taraf oturumdan çıkmanızı isterse tek yapacağı şey TeamViemer programını kapatmak olacaktır. Eğer, sizde bağlantıyı sonlandırmak isterseniz sağ üst köşeden programdan çıkmanız yeterli olacaktır.

TeamViemer İndir https://dl.teamviewer.com/download/version_15x/TeamViewer_Setup.exe

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.