Tekirdağ’da “çinekop” yeni yılda tezgahları süslüyor

01.01.2022
Tekirdağ’da “çinekop” yeni yılda tezgahları süslüyorTekirdağ’da balıkçıların ağlarına takılan çinekop, yeni yılda tezgahların gözdesi oldu.


Tekirdağ'da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor

Yeni yılda tezgahlarda kilogramı 70 liraya alıcı gören çinekop, ilgi görüyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, havaların soğumasıyla tezgahlarda balık çeşidinin arttığını söylemiş oldu.

GEÇEN AY DURGUNLUK VARDI

Geçen ay balık avında durgunluk yaşandığını özetleyen Pehlivanoğlu, “Şiddetli lodos olunca balıkçılar pek denize açılamadı. Bir çok kez limanda bekledik. Son bir haftada çinekop ve istavrit avcılığı oldu. Bazı tekneler İstanbul’a yada değişik şehirlerde nasiplerini aradı. Tezgahlarda bugünlerde taze çinekop ve istavrit sıkça tercih ediliyor. Çeşidin ve balığın artması bizleri de vatandaşları da sevindirdi.” dedi.

Tekirdağ da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor #1

YENİ YILIN İLK GÜNÜNDE ÇİNEKOP TEZGAHLARI SÜSLEDİ

Balıkçı Hasan Erol ise yeni senenin ilk gününde çinekopun tezgahları süslediğini beyan etti.

Tekirdağ da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor #2

“ÇİNEKOP VE İSTAVRİTİN YANINDA MEZGİT DE ÇIKIYOR”

Çinekopun oldukça leziz bir balık bulunduğunu vurgulayan Erol, “Bunun yanı sıra istavrit de devam ediyor. Bazı balıkların üreme periyodu olduğundan bir ay avlanma yapılmayacak. Çinekop ve istavritin yanında mezgit de çıkmaya başladı.

Tekirdağ da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor #3

FİYAT BALIĞIN TAZELİĞİNE VE KALİTESİNE GÖRE DEĞİŞİYOR

Balığın kalitesine ve tazeliğine gore fiyatı değişiyor. Taze ve kaliteli balık fiyatı birazcık daha yüksek olabiliyor.” diye konuştu.

Tekirdağ da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor #4

Tekirdağ da 'çinekop' yeni yılda tezgahları süslüyor #5

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.