Telefonu Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefonu Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefonları şarj ederken  birçok tehlike var. Telefonunuzun tehlikelere karşı dayanıklı olmasını istiyorsanız ve telefonu doğru şarj etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda telefon nasıl şarj edilir? Sorusunun cevabını ayrıntıları ile sizlere aktaracağız. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Akıllı telefonların son senelerde hızlı bir şekilde gelişmesi sizleri yanıltmasın. Çünkü, akıllı telefonlar her ne kadar gelişsede hala prize bağımlı. Bu yüzden 2 – 3 günde bir telefonu şarja takmanız gerekiyor. Ancak, telefonu şarj ederken dikkat edilmesi gerekilen şeyleri unutmamak gerekir. Çünkü, bu şeylere dikkat ederseniz telefonunuzun ömrü uzayacaktır.

Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telefonların yanlış şarj edilmesinden dolayı telefonda sorunlar meydana gelecektir. Hem elektrik faturanız daha fazla gelecektir hem de telefonunuz çabuk ısınmaya başlayacaktır. Bu yüzden sizlere telefon nasıl şarj edilir? Sorusu bağlamında listemizi hazırladık.

Yüzde 100 Şarj Etmeyin

En çok yapılan hatalardan birisi de telefonun bataryasını doldurmak. Bu telefona zarar verir. Eğer, bataryanızın kısa ömürlü olmasını istemiyorsanız ve lityum-iyon pillerinin daha fazla gitmesini istiyorsanız, şarjı fullemeyin.

Telefonun Şarjını Tamamen Bitirmeyin

Telefon şarj etme konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise şarjı tam bitirmemek olacaktır. Eğer, bataryayı sonuna kadar kullanıyorsanız telefonunuzun pil ömrü kısalacaktır. Bu yüzden yüzde 20 lerde şarja takın.

Uyurken Şarj Etmeyin

Normal şartlarda 2 saatte şarj olan bir telefonu gece şarja bırakırsanız büyük problemler yaşanacaktır. Çünkü, siz yatarken telefona sürekli olarak elektrik akımı gelecektir. Bunun sonucunda da bataryanızın ömrü kısalacaktır.

Şarj Halinde Telefon Kılıfı Kullanmayın

Batarya şarj olurken bünyesindeki ısıyı yaymaya başlar. Tabi, ısıyı yayarken kılıfla birlikte ısı hapsolur ve yayılmaz. Bu yüzden de telefonunuz çok ısınır. Eğer, telefonum neden çok ısınıyor? Sorusunu soruyorsanız bunlardan birisi de telefon kılıfının malzemesidir.

Yan Sanayi Ürünlerden Uzak Durun

Telefonda aşırı ısınmanın bir  diğer sebebi de yan sanayi ürünleri kullanmaktadır. Çünkü, bu çakma ürünlerinde farklı voltajlar vardır. Farklı voltajlarda sizin bataryanızın voltaj ihtiyacından çok fazla olabilir. Bu nedenle de telefon şarj etme konusunda orijinal ürünleri tercih edin.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.