Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

03.05.2020
Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram nedir?; Son günlerde insanların evde vakit geçirmesi ile birlikte sıkça aranan bir program oldu. Telegram nedir? Telegram Web Nedir? Gibi sorular, Whatsapp alternatifi arayan kullanıcılar tarafından sıkça arandı. Bu makalede Telegram uygulaması hakkında her şeyi bulabileceksiniz.

Whatsapp’da güvenlik açıkların ortaya çıkması ile birlikte birçok kullanıcı Whatsapp uygulamasını telefondan kaldırdı. Bunun yerine alternatif arayışlara yöneldi. Bu durumda daha güvenilir ve işlevli olan Telegram uygulaması hakkında birçok arama yapıldı. Dilerseniz, Telegram ne demek? Sorusunun cevabını verelim;

Telegram 2013 yılında Pavel Durov adındaki Rus bir programcı tarafından geliştirildi. Online mesajlaşma alanında hizmet veren Telegram uygulaması, birçok cihazdan kullanılabiliyor. Telegram web, telefon, tabletde kullanılabiliyor. Bu yüzden de her duruma uygun kullanım biçimi mevcut.

Telegram Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Whatsapp alternatifi uygulama olan Telegram, birçok özellik yönünden online mesajlaşma platformları arasında öne çıkıyor. Peki Telegram nasıl kullanılır? Telegram kullanımı nasıl oluyor?

  1. Telegram uygulamasını indirin ve uygulamayı açın.
  2. Karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı yazın.
  3. Telefonunuza bir onay kodu gelecek. Onay kodunu ekrana girin.
  4. Ad ve soyad bilgilerini eksiksiz girdikten sonra bir profil fotoğrafı ekleyin
  5. Bu aşamada tüm işlemler tamamlandı.
  6. Menü düğmesine tıkladığınızda Telegram’ın dünyasına katılabilirsiniz.

Konuşmalar haricinde gruplara katılabilirsiniz, Telegram botları yardımı ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. En önemlisi de yüksek boyutlu dosyalarını kısa bir sürede gönderebilirsiniz.

Telegram İndir

Yukarıda Telegram hakkında bütün bilgileri vermiştik. Sıradaki işleminiz Telegram indir linkinden faydalanarak, telegramı indirmek olacak. Telegram, İos ve Android işletim sistemlerine sahip olan cihazlara indirilebilir.

Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Telegram Web

Telegram Web seçeneği, Whatsapp Web ile aynıdır. Telefonda gerçekleştirdiğiniz görüşmeleri bilgisayarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Google’da Telegram Web araması yapmanız yeterli olacaktır.

Telegram Güvenli Mi?

Telegram, online mesajlaşma platformları arasındaki en güvenilir program olabilir. Çünkü, Telegramda gönderdiğiniz mesajlar veya size gelen mesajlar çok sıkı koruma altında tutuluyor. Öylesine bir koruma sistemi var ki; mesajları telegram uygulaması bile bu mesajlara erişemiyor. Durum böyle olunca Whatsapp’ın güvenlik problemlerinden faydalanan Telegram, yaklaşık 200 milyon kullanıcıya ulaştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir