Tepeören nerededir? Tepeören’e nasıl gidilir? İETT ile Tepeören’e nasıl gidilir?

İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan Tepeören’e ulaşım konusunda birçok kişi kararsızlık yaşayabiliyor. Peki, Tepeören nerededir? Tepeören’e …

21.09.2021
Tepeören nerededir? Tepeören’e nasıl gidilir? İETT ile Tepeören’e nasıl gidilir?

İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan Tepeören’e ulaşım konusunda birçok kişi kararsızlık yaşayabiliyor. Peki, Tepeören nerededir? Tepeören’e nasıl gidilir? Tepeören’e İETT ile nasıl gidilir? Marmaray ile Tepeören’e nasıl gidilir? İşte merak ettiğiniz tüm soruları sizler için açıkladık…

2020 verilerine göre 15,46 milyonluk nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul aynı zamanda en çok göç alan şehir olma konumuna sahiptir. Tarihi dokusu, etkileyici mimarisi ve eşsiz manzaralarıyla dünyanın en nadide şehirlerinden biri olan İstanbul, hızlı ve kalabalık yaşantısıyla da ön plana çıkmaktadır. Her köşesinde benzersiz dokuların yer bulduğu İstanbul’da 4 Şubat 2021 TÜİK verilerine göre 39 ilçe ve belediye bulunmaktadır. Toplamda 963 mahalleden oluşan İstanbul’da ilçeler arasında yolculuk yapmak kimi zaman zor olabiliyor. Pek çok kişi Tuzla’da yer alan Tepeören‘e nasıl gideceği konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Gelin, İstanbul’un farklı noktalarından Tepeören’e gitme yollarını birlikte öğrenelim.

TEPEÖREN NEREDEDİR?

İstanbul’un en güneyinde yer alan ilçesi olan Tuzla, Türkiye’nin en büyük tersanelerinin bulunduğu yer olarak da bilinmektedir. Kuzey ve batısında Pendik’in yer aldığı Tuzla’nın doğusunda ise Kocaeli’ye bağlı Çayırova ilçesi bulunmaktadır. Tepeören ise Tuzla’ya bağlı bir mahalle olarak bilinmektedir.

TEPEÖREN’E İETT İLE NASIL GİDİLİR?

Eğer özel araç yerine toplu taşıma araçlarını kullanarak Tepeören‘e gitmeyi planlıyorsanız; İETT otobüsleri ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Direkt olarak ulaşım sağlayamayacak konumdaysanız; aktarmalar aracılığıyla Tepeören’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İşte, Tepeören’e giden İETT otobüs hatları şunlardır:

LEVENT’TEN TUZLA-TEPEÖREN’E NASIL GİDİLİR?

Levent’ten Tepeören’e gitmek ise sanıldığının aksine oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle Leven’ten metro kullanarak Taksim’e geçmelisiniz. Ardından Taksim üzerinden Kadıköy’e ulaşarak 133P Tepeören-Tuzla İETT otobüsünü kullanabilirsiniz. 

MARMARAY ARACILIĞIYLA TEPEÖREN’E NASIL GİDİLİR?

Tuzla’da yer alan Tepeören’e gitmek için raylı ulaşım sistemini de kullanabilirsiniz. Marmaray’ın 3 istasyonu İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer almaktadır. Halkalı-Gebze hattının, Pendik-Ayrılıkçeme kısmının tamamlanmasıyla İstanbul’un herhangi bir yerinden Marmaray kullanarak Tuzla’ya ulaşmanız mümkündür. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.