Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın

10.01.2022
Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakınNorveç’te araç-gereç sıkıntısı sebebiyle askerlerden, görevleri süresince kullandıkları iç çamaşırlarını terhis olurken birliklerine teslim etmeleri istendi.


Norveç ordusunda yeni dönem: Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın

2 yıldan fazladır dünyayı tesiri altına alan koronavirüs salgını, birçok alanda olduğu benzer biçimde orduları da negatif yönde etkiledi.

Norveç Silahlı Kuvvetlerine araç-gereç tesliminde Kovid-19 salgını sebebiyle gecikme yaşandığı için terhis olan askerlerden atlet, külot ve sütyen benzer biçimde iç çamaşırlarını iade etmeleri istedi.

“TEDARİK SIKINTISI YAŞIYORUZ”

Silahlı Kuvvetler Lojistik Teşkilatı (FLO) İletişim Müdürü Hans Meisingset, Norveç devlet televizyonu NRK’ye yapmış olduğu açıklamada, askeri araç-gereç mevzusunda tedarik sıkıntısı yaşadıklarını ve yeni tabanca altına alınanlara kullanılmış iç çamaşırı vereceklerini söylemiş oldu.

Norveç ordusunda yeni dönem: Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın #1

“BIRAKILAN ÇAMAŞIRLAR TEMİZLENİR VE GİYİLEBİLİR”

Probleminin gelecek yıllarda devam edip etmeyeceğini bilmediğini aktaran Meisingset, “Terhis olan askerlerin bırakacağı çamaşırlar yıkanır, temizlenir ve tekrardan giyilecek hale getirilir. Bu planın kalıcı bulunduğunu söylemek için şimdilik erken.” ifadelerini kullandı.

Norveç ordusunda yeni dönem: Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın #2

“ASKERLERİN GÜVENİ VE AZMİ OLUMSUZ ETKİLENECEK”

Askeri Ulusal Mağaza Görevlisi Eirik Sjohelle Eiksund ise bu duruma tepki göstererek Kovid-19 sebebiyle askeri malzemelerin teslimi gecikse de bu probleminin salgından ilkin de bulunduğunu belirtti. Çözümden memnun olmadığını vurgulayan Eiksund, “Bu şekilde bir sorunumuzun olduğu yönünde çoğumuz hem fikiriz sadece yetkililerin bu probleminin çözüm mevzusunda önceliği yok. Bu durum, askerlerin itimatını ve azmini negatif yönde etkileyecek.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Norveç ordusunda yeni dönem: Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın #3

NORVEÇ’TE ZORUNLU ASKERLİK 19 AY

Norveç’te 19 yaşından itibaren hanım ve erkekler mecburi askerlik yapma yükümlülüğüne sahipken, her yıl ortalama 8 bin şahıs tabanca altına alınıyor. Ülkede mecburi askerlik 19 ay olurken, terhis olan askerlerin vazife süresinde giydirilmiş olduğu iç çamaşırları yanında götürmesi mühim bir gelenekti.

Norveç ordusunda yeni dönem: Terhis olurken iç çamaşırlarınızı bırakın #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.