Teşkilat dizisindeki Uzay kimdir? Serdar Yeğin canlandırıyor! Serdar Yeğin kaç yaşlarında, nereli?

26.12.2021
Teşkilat dizisindeki Uzay kimdir? Serdar Yeğin canlandırıyor! Serdar Yeğin kaç yaşlarında, nereli?


Teşkilat dizisindeki Uzay kimdir? Serdar Yeğin canlandırıyor! Serdar Yeğin kaç yaşında, nereli?

TRT 1’in her Pazar ekrana gelen Teşkilat dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Teşkilat Uzay kimdir?

Teşkilat Uzay kimdir?

Serdar Yeğin karakterini ve diziyi anlatırken ‘’Ekibin çözümleme uzmanı. Analitik zekası devasa yükseklikte olduğundan duygusal yaklaşımları birazcık farklıdır. Yere düşen bir insana üzülmek yerine yere niçin düştüğünü çözümleme eden bir tip. Sokakta gördüğünüz insanlardan bir tık daha değişik. ‘’ diyerek söyledi.  

Serdar Yeğin kimdir?

12 Ocak 1980 tarihinde Bursa’da doğan Serdar Yeğin lise eğitimini Bursa’da tamamladı. 1995 senesinde daha öğrenciyken Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde düzenlenen kurslara başladı.

1998 senesinde, lise eğitimi bittikten sonrasında Ankara’ya giden Serdar Yeğin Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim almaya başladı. Buradaki öğrenimine 2 yıl devam eden oyuncu, sonrasında eğitimini yarıda bırakarak İstanbul’da eğitim almaya karar verdi.

2001 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünün kabiliyet sınavlarını kazanan Serdar Yeğin, 2005 senesinde buradan mezun oldu.

Konservatuvar eğitimi süresince, Yıldız Kenter, Haldun Dormen, Mehmet Birkiye, Suat Özturna şeklinde hocalardan eğitim aldı. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra pek fazlaca tv ve beyaz perde filmimizde yer aldı. Son olarak Tiyatro Seyirlik oyunculuk hayata geçirmeye devam etmektedir.Gülşah Deniz Yeğin ile evlidir .

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir