Tesla araçların batarya kapasitesi için sevindiren gelişme!

25.01.2022
Tesla araçların batarya kapasitesi için sevindiren gelişme!


Uzun senelerdir Tesla için batarya üretimi icra eden Panasonic, kısa sürede yeni bataryalar için bantları çalıştıracak. Elektrikli araçlara karşı en büyük önyargılardan kabul edilen düşük menzil kapasitesi, yeni çözümlerle buluşmaya devam ediyor. Panasonic’in üretmeyi organize etmiş olduğu geniş kapasiteli bataryalar ile Tesla araçların tek şarjla alabildiği yol mesafesi artacak.

Bugün sabah saatlerinde Türkiye’de açacağı şarj noktalarını da duyuran Tesla, Türkiye’deki küçük kullanıcı kitlesini bu haberle sevindirmiş oldu. Ülkemize olan yatırımlarını artıran Tesla ile ilgili detayları gün içinde sizlerle paylaşmıştık.

Tesla, Türkiye için yeni iş ilanlarını yayınladı!


Tesla, Türkiye için yeni iş ilanlarını yayınladı!

Tesla Türkiye, faaliyetlerine süratli bir halde başladı. Şirket, Tesla’nın internet sayfası üstünde iş ilanları yayınladı.

Panasonic, yeni Tesla bataryalarını 2023’te üretecek

Son gelen bilgilere bakılırsa Panasonic, 2023 senesinde üretim bantlarının bir kısmını Tesla’ya ayırdı. Bu ikili senelerdir batarya üretimi mevzusunda ortaklık sürdürüyor. Yeni geliştirilen bataryalar, söylentilere bakılırsa yüzde 15 daha fazlaca menzil sunacak. Bu da bir Tesla Model S’in tek şarjla 650km yerine 750km yol alabilmesi anlamına geliyor. Bu pozitif yönde gelişmeyle birlikte bataryaların boyutunun ise iki katına çıkacağı söylendi.

tesla batarya

Gelen diğeri bilgilere bakılırsa Panasonic, üretim bandından geçecek yeni bataryalar için yatırımlarını da artırdı. 2023 senesinde gerçekleşecek üretim için averaj 704 milyon dolarlık bir yatırımla fabrikaların genişleyeceği bilgisi verildi. Bu üretim artırma yatırımının ilk durağı, firmanın Japonya’daki fabrikası olacak. Bu fabrikanın üretim bantlarının artırılmasının peşinden kapasite artışı için diğeri çözümler de devreye girecek.

Dün Reuters’a konuşan şirket, bu yatırımı doğrulamış ve bu kapasite artışının Tesla’ya hususi olduğu vurgulanmıştı. Şu demek oluyor ki üretim için sağlanacak yeni bantlardan öncelikli olarak Tesla faydalanacak. Bu da Panasonic – Tesla ortaklığının giderek güçlendiğini gösteren bir diğeri açıklama.

tesla batarya

Yüksek kapasiteli bataryanın bahsi ilk kez geçmiyor, Eylül 2020’de Tesla, düzenlemiş olduğu etkinlikte 4680 adını verdiği yeni bataryasından bahsetmişti. Bu bataryaları kullanacak yeni Tesla aracın 25.000 dolar şeklinde bir fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesini bekliyoruz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.