Tesla, CyberTruck mevzusunda geri adım attı

09.01.2022
Tesla, CyberTruck mevzusunda geri adım attı


Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen lansman ile tanıtılan CyberTruck, birçok kişi tarafınca merakla planlanıyor. Tesla, CyberTruck modelinin üretim tarihini web adresinden kaldırdı.

Tesla CyberTruck, 3 değişik versiyon ile karşımıza çıkacak. Şirket, giriş seviyesi olan tek motor, iki çeker (RWD) modelinin üretimini erteleme sonucu aldığını açıklamıştı. Geçtiğimiz haftalarda üretilecek ilk versiyonun dört motorlu olacağını duyuran Elon Musk, otomobil tutkunlarının karşısına oldukça güçlü bir kamyonet ile çıkacağının altını çizdi.

Las Vegas’ta Tesla ile tünellerden geçtik!


Las Vegas’ta Tesla ile tünellerden geçtik!

CES 2022 bitti yalnız yeni ve akıllı cihazlar kadar Elon Musk’ın projesine benzer olan Vegas Loop konuşuldu.

Tesla, CyberTruck üretim tarihini niçin kaldırdığını neredeyse açıklamadı

CyberTruck etkinliği, zırhlı olduğu vurgulanan aracın camının kırılmasıyla dünya gündemini uzun süre meşgul etti. Tasarımı hakkında meydana getirilen eleştirilere rağmen kısa sürede ön sipariş rekoru kıran model, Tesla’nın beklentilerinden fazla merak uyandırdı.

Tesla, CyberTruck üretim tarihini neden kaldırdığını henüz açıklamadı

Tesla, 2019 senesinde üretim sürecindeki problemler sebebiyle elektrikli kamyonet modelinin piyasaya geç sürüleceğini açıklamıştı. Görünüşe nazaran şirket, CyberTruck üretim tarihini gene erteleyecek.

Şirket, web adresinden üretim tarihini niçin kaldırdığını neredeyse açıklamadı. Şu an 200 binden fazla CyberTruck ön siparişi olduğu tahmin ediliyor. Ön sipariş için ödeme oluşturan kullanıcılar, firmanın açıklama yapmasını bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde Full Self-Driving adını verdiği sürüş destek hizmetine zam oluşturan Tesla, son zamanlarda eleştiri yağmuruna tutuluyor. CyberTruck modelinin üretim tarihinin belli olmamasına rağmen halen ön siparişe açık olması firmanın tepki çekmiş olduğu mevzular içinde içeriyor.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.