Tesla Model S araçta yangın!

30.01.2023
Tesla Model S araçta yangın!


Elektrikli otomobil sektörünün önde gelen üreticilerinden Tesla, kısa süre ilkin meydana gelen bir yangınla dikkatleri üstüne çekti. Paylaşılan bilgilere bakılırsa seyir halinde olan Tesla Model S bir araç, bilinmeyen bir sebeple kendiliğinden yanmaya başladı.

Tesla Model S, kendiliğinden yanmaya başladı!

Elektrikli araçlar yaşamımıza girdiğinden beri yangın vakalarında da bir artış yaşandı. Bu şeklinde durumlar kimi süre kullanıcı hatası, kimi zaman da araç içindeki elektronik bileşenlerin fazlaca ısınmasından kaynaklanıyor.

Kron4 tarafınca aktarılan bilgilere bakılırsa geçtiğimiz saatlerde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Tesla Model S bir araç, otoyolda yol alırken kendiliğinden alev almaya başladı. Yetkililer, yangının batarya kısmından başladığını deklare etti.

Skywell elektrikli SUV araç, aniden yanmaya başladı!


Skywell elektrikli SUV araç, ansızın yanmaya başladı!

Skywell ET5 model elektrikli SUV, geçtiğimiz dakikalarda ansızın yanmaya başladı. Şirketten vakaya ilişkin açıklama geldi.

Bataryadaki yangını söndürmek takımlar için bir fazlaca sıkıntılı geçti. O şekilde ki bunun için iki itfaiye kullandılar ve krikolar yardımıyla aracı havaya kaldırdılar. Alevleri söndürme esnasında toplamda 6 bin galon (22 bin 680 litre) su kullanılması gerekti. Öte taraftan, herhangi bir yaralanma olmadığı açıklandı.

Şirketten mevzuya ilişkin bir açıklama neredeyse gelmedi. Geçmişte de buna benzer bir durum yaşanmıştı. Kanada’nın Vancouver kentinde yaşanmış olan bir diğeri vakada ise bir Tesla Model Y kullanıcısı, otoyolda seyir halindeyken aracın hata verdiğini ve ansızın durduğunu söylemiş oldu.

Tesla Model Y

Sonrasında ise sürücü, otomobilden dumanlar çıkmaya başladığını ve sonrasında da yangın çıktığını aktardı. Öte taraftan, aracın kapı ve pencerelerinin açılmadığını belirten kullanıcı, camları kırarak dışarı çıkmayı başardı. Normalde Tesla araçlarda bu şeklinde durumlar için acil durum sistemi bulunuyor. Yalnız sürücü, yangın esnasında stres yapmış olduğundan kullanmakta zorlandığını deklare etti.

Peki sizler Tesla araçta meydana gelen yangın hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.