Tesla Model Y’nin yeni versiyonu ortaya çıktı!

14.03.2022
Tesla Model Y’nin yeni versiyonu ortaya çıktı!


Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri içinde bulunuyor. Firmanın birçok kişiye uygun Tesla Model Y benzer halde değişik otomobilleri bulunuyor. Bu çeşitlilik yardımıyla Tesla, dünya genelinde iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Tesla Model Y, firmanın uygun fiyatlı SUV modeli olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bilhassa sunmuş olduğu teknolojik özellikleri ve uzun menzili yardımıyla fazlaca seviliyor. Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa şirket, uygun fiyatlı SUV’un yeni bir versiyonunu piyasaya sürecek.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış Tesla’ya yaradı!


Akaryakıt fiyatlarındaki artış Tesla’ya yaradı!

Dünya genelinde meydana gelen akaryakıt fiyatlarındaki artış sonrasında Tesla satışlarında büyük oranda artış yaşandı.

Yeni Tesla Model Y, EPA kayıtlarında ortaya çıktı!

Tesla Model Y’nin şu anda bir tek 3 versiyonu bulunuyor. Bunlardan birincisi RWD (arkadan çekişli), ikincisi AWD Long Range (4×4 uzun menzilli) ve üçüncüsü ise AWD Performance (4X4 Performans sürümü). Yalnız EPA (ABD Çevre Koruma Ajansı) tarafınca gösterilen yeni listeye bir Tesla Model Y AWD versiyonu daha eklenmiş.

Bu versiyon, kayıtlardaki verilere bakılırsa 279 millik bir menzil sunuyor. Bu menzil, diğeri dört tekerlekten çekiş sistemine haiz otomobillerden birazcık daha geri kalıyor. Bilhassa Elon Musk’ın arkadan çekişli versiyondan memnun olmaması sebebiyle giriş seviyesi olarak yeni Tesla Model Y AWD versiyonun gelebileceği söyleniyor.

Yeni Tesla Model Y AWD versiyonuyla ilgili neredeyse firmanın resmi web sayfasında bir data bulunmuyor. Yalnız ortaya atılan iddialara bakılırsa şirket bu araçta 4680 tipi silindirik pil hücrelerinden ilk kere yararlanacak. Bu sayede araç daha azca batarya kapasitesine rağmen daha verimli bir halde seyahat yapabilecek.

Model Y

Başka bir iddiaya bakılırsa bu araçta Prizmatik LFP hücrelerinden yararlanacak. Bu sayede aynı 4680 tipi silindirik pil hücrelerinde olduğu benzer halde daha azca bir batarya kapasitesine rağmen araç daha iyi bir menzil sunacak. Buna ek olarak araçta iki tane elektrikli motor bulunacak.

Tesla Model Y AWD ile ilgili malum şu anda kısıtlı. İlerleyen günlerde şirket tarafınca resmi bir açıklama yapılması ümit ediliyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce yeni Tesla Model Y’nin yeni versiyonu iyi mi olacak? Yoksa kayıtlarda ortaya çıkan model bir tek bir yazılım hatası mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.