Tesla, V11.0 güncellemesini yayınladı: İşte yenilikler

25.12.2021
Tesla, V11.0 güncellemesini yayınladı: İşte yenilikler


Tesla, firmanın Halkla İlişkiler Departmanını feshetmesinden bu yana, nadir olarak karşımıza çıkan yeni bir blog yazısı yayınladı. Bununla birlikte, şu anda dağıtımı devam eden yeni V11.0 adlı dinlence yazılımı güncellemesi hakkında detaylı data paylaşımı yapmış oldu.

Şirket blog yazısının yanında, toplumsal medya hesaplarından da yapmış olduğu paylaşımlarla araçlara getirmiş olduğu yeni özellikleri gösterdiği bir ekip görüntüyü yayınladı. Ek olarak şirket bu paketin içine, müşterisi olmayan kişiler için de bir sürpriz ekledi.

Tesla’nın yeni Cybertruck patenti sızdırıldı!Tesla’nın yeni Cybertruck patenti sızdırıldı!

Tesla’nın yeni Cybertruck patenti sızdırıldı!

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla’nın elektriki pickup modeli Tesla Cybertruck için almış olduğu yeni patent sızdırıldı.

Tesla, V11.0 ile yeni özellikler getirdi

Bilgisayarı olan tamamımız artık kendi Tesla Light Show’unu oluşturabilecek. Bunun için bir araç sahibi olmanıza gerek yok. Fakat, parasız bir halde sunulan açık kaynaklı yazılım xLights’ı kullanarak, seçtiğiniz herhangi bir müzikle ışık gösterileri oluşturup USB flash sürücüye aktararak, otomobilinize yükleyebilirsiniz.

  • Güncellenmiş Navigasyon:

Yeni navigasyon, basitleştirilmiş bir görünüm için harita ayrıntılarını gizlemenize olanak sağlıyor. Ek olarak, artık rotanıza birden fazla durak ekleyebilir ve sıralayabilirsiniz. Bununla birlikte araç, varış noktası için varış saatlerini ve pil seviyelerini otomatikman günceliyor.

  • Yeni Kullanıcı Arayüzü:

Model 3 ve Model Y’nin yanı sıra, Intel Atom® İşlemci ile donatılmış eski Model S ve X araçları, yeni Model S ve X’in tasarım öğelerini taşıyan bir dijital görünüme kavuşuyor. Bununla birlikte, bir uygulama başlatıcısı, basitleştirilmiş kontroller menüsü ve karanlık mod görünümü desteği sunuluyor.

Araç şarj halindeyken kullananların sıkılmasını engellemek için Sonic the Hedgehog, Sudoku ve The Battle of Polytopia multiplayer, Tesla Arcade’e ekleniyor.

TikTok uygulaması, artık dokunmatik panelde kendine yer ediniyor. Ek olarak Boombox Megafonu yardımıyla, sesinizi aracınızın harici hoparlörü vasıtasıyla dışarıya verebileceksiniz. Özetlemek gerekirse öndeki araçla yada bir yayayla, korna vasıtasıyla değil, kendi sesinizle iletişime geçebileceksiniz.

Daha da iyi bir ses deneyimi için, çalınan bölüme uyum sağlayacak otomatik ayarın yanı sıra, 5 değişik ses kademesi geliyor. Ek olarak subwoofer çıkışı bağımsız olarak ayarlanabiliyor.

Şerit değişim yapmak yada dönüş yapmak için sinyal verince, artık dokunmatik ekranda kör noktanızı anlık olarak görebiliyorsunuz.

  • Nöbetçi Modu Canlı Kamera Erişimi:

Aslına bakarsan Sentry Modu Canlı Kamera Erişimi özelliği yardımıyla pek oldukça kişi aracın görüntüsüne anlık olarak ulaşabiliyor. Fakat bu özellik, otopilot kameralarından gelen canlı yayının direkt Tesla uygulamasında görüntülenmesine olanak sağlıyor.

  • Otomatik Pilotta Konfor Süspansiyonu:

Adaptif süspansiyona haiz Model S ve X için sunulan bu yeni mod, havalı süspansiyonu otomatikman otoyolda seyir halindeyken konfor ayarına getiriyor.

  • Soğuk Hava İyileştirmeleri:

Soğuk hava özellikleri artık Tesla uygulaması yada merkezi dokunmatik ekran vasıtasıyla, düşük şarj durumunda da etkinleştirilebiliyor.

  • Koltuk ısıtıcısı işlevi:

Model 3 ve Y araçları için otomatik koltuk ısıtıcısı işlevi getiriliyor. Bu sayede kabin koşullarına ve klima denetim ayarlarına bakılırsa otomatikman ayarlanabiliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.