Tesla’dan skandal hamle: Çalışanlarını izliyormuş

04.06.2022
Tesla’dan skandal hamle: Çalışanlarını izliyormuş


Elon Musk, geçtiğimiz günlerde çalışanlarını işten kovmak ile tehdit etmişti. Tesla’nın averaj 4 yıl ilkin sendika oluşturmak isteyen çalışanlarını seyretmek için danışmanlık şirketi MWW PR ile çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Tesla, işçilerin sendika kurmasını engellemek istiyor Tesla, Apple ve Amazon başta olmak suretiyle birçok Amerikan firmasında çalışan işçiler, sendika oluşturmak istiyor. Amazon ve Apple, bir […]

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde çalışanlarını işten kovmak ile tehdit etmişti. Tesla’nın averaj 4 yıl ilkin sendika oluşturmak isteyen çalışanlarını seyretmek için danışmanlık şirketi MWW PR ile çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

Tesla, işçilerin sendika kurmasını engellemek istiyor

Tesla, Apple ve Amazon başta olmak suretiyle birçok Amerikan firmasında çalışan işçiler, sendika oluşturmak istiyor. Amazon ve Apple, bir süredir çalışanlarının sendika kurmasını engellemek ile meşgul.

Tesla AI Day ertelendi: Elon Musk sürprizle geliyor!


Tesla AI Day ertelendi: Elon Musk sürprizle geliyor!

Tesla AI Day etkinliği ne süre yapılacak? Elon Musk’ın dört gözle beklediği yeni yapay zeka konferansına Optimus robotu damga vuracak.

Gösterilen rapora nazaran Tesla, 2017 ve 2018’de bazı işçilerin sendikalaşmaya çalıştığında MWW PR ile görüştü. Kurulmak istenen birliğin örgütlenme yapısını seyretmek isteyen şirket, çalışanlarını toplumsal medya platformlarında izlemeye başladı.

Tesla, işçilerin sendika kurmasını engellemek istiyor

MWW PR adlı firmanın Tesla’da haksız işçi uygulamaları ve cinsel hastalık davalarıyla ilgili tartışmaları öncelikli olarak incelemiş olduğu ortaya çıktı. Elon Musk, toplumsal medya platformlarının firmalar için önemli bilgilere haiz bulunduğunu düşünüyor.

CNBC ile röportaj oluşturan MWW PR sözcüsü, “2017 ile 2018 yılları aralığında Tesla’ya danışmanlık hizmeti verdik. Bunu paydaşların markayla ilgili sorunları ve düşünceleri hakkında fikir edinmek için meydana getirilen yaygın uygulamalardan biri olarak düşünebilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Siz Tesla’nın işçilerini seyretme girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.