Tesla’dan yeni yatırım planı: Elektrik dönüşümü hızlanıyor!

24.02.2022
Tesla’dan yeni yatırım planı: Elektrik dönüşümü hızlanıyor!


Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketleri içinde içeriyor. Firmanın dünyanın birçok bölgesinde fabrikası bulunuyor ve bu fabrikalar her yıl binlerce otomobil üreterek müşterilere araçlarını teslim ediyor.

Tesla, geçtiğimiz aylarda Çin’deki Gigafactory Şangay‘ın açılışını gerçekleştirmişti. Şirket, bu fabrikada bugüne dek bir tek Tesla Model Y ve Tesla Model 3 üretti. Ortaya çıkan bilgilere gore Tesla, Gigafactory Şangay’a yatırım yaparak üretim ağını genişletmek istiyor.

Tesla baskı altında: Tazminat ödemek zorunda kalabilir!


Tesla baskı altında: Tazminat ödemek zorunda kalabilir!

Meşhur sigorta şirket State Farm’ın iddiasına gore Tesla Model S’te oluşan yangın, bulunmuş olduğu evin yanmasına sebep oldu.

Tesla, Gigafactory Şangay’a yatırım meydana getirecek!

Tesla, geçtiğimiz günlerde Teksas ve Berlin’de iki yeni yapınak açmıştı. Bilhassa son zamanlarda elektrikli otomobillere artan talep yüzünden şirket, yeni fabrikalar kurarak talebi karşılamaya çalışıyor. Bunun haricinde olan fabrikalarını güncelleyerek daha iyi hala getiriyor. Ortaya çıkan bilgilere gore Tesla, Gigafactory Şangay’a büyük bir yatırım meydana getirecek.

Kasım 2021’de şirket, Gigafactory Şangay’a 4.000 tane eleman işe almak için 200 milyon dolar yatırım yaptığını açıklamıştı. Reuters tarafınca yeni paylaşılan verilere gore Tesla, başka yatırım planları da düşünüyor. Şirket, Gigafactory Şangay’daki üretim hattını genişleterek ana ihracat merkezini büyütmeyi hedefliyor.

Şirket, şehir yönetimine sunmuş olduğu raporda Gigafactory Şangay’a yeni parça üretim atölyeleri ekleyeceğini ve birçok yeni kişiyi işe alacağını bildirdi. Ortaya çıkan iddialara gore Tesla, yeni yatırımla birlikte fabrikadaki senelik üretim miktarını 1 milyon adete çıkaracak. Geçtiğimiz 2021 yılının 4. çeyreğinde yapınak, 178.000 tane üretim gerçekleştirmişti.

2021 senesinde Gigafactory Şangay, 500.000 tane üretim gerçekleştirerek üstün dereceli kırmıştı. Yeni planla birlikte bu üretim iki katına çıkarsa firmanın müşterilere sunmuş olduğu teslimat süresi büyük oranda kısalacak. Geçtiğimiz günlerde firmanın Model X için 1 yıl benzer şekilde uzun teslimat süreleri verdiği ortaya çıkmıştı.

Yeni yatırımla birlikte teslimat süreleri giderek kısalacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Siz Tesla’nın yeni Çin yatırımıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.