The Witcher ‘ın geliştiricisi CD Projekt RED, Ukrayna’ya destek verdi

28.02.2022
The Witcher ‘ın geliştiricisi CD Projekt RED, Ukrayna’ya destek verdi


Tüm dünyadan Ukrayna‘ya çeşitli destek sunar gelirken, The Witcher ve Cyberpunk 2077 oyunlarının geliştiricisi CD Projekt RED de boş durmadı. Stüdyo, Ukrayna vatandaşlarıyla direkt çalışmakta olan Polonya merkezli bir yardım kuruluşuna bağış yapmış oldu. Bunu da resmi olarak deklare etti.

Şirket, açıklamayı toplumsal medya üstünden gerçekleştirmiş oldu. Bu aşamada CD Projekt RED, Ukrayna‘ya meydana getirilen saldırının kendilerini şok ettiğini ve çileden çıkardığını belirtti. Böylece stüdyo toplamda 243.295 dolar bağışta bulunduğunu kamuoyuyla paylaştı.

Ukrayna’dan Turkcell’e teşekkür: Ücretlendirme kaldırıldı!


Ukrayna’dan Turkcell’e teşekkür: Ücretlendirme kaldırıldı!

Rusya-Ukrayna savaşındaki en önemli sorunlardan kabul edilen yazışma, ülkemiz operatörleri tarafınca iyileştirilmeye devam ediyor.

Ubisoft da CD Projekt RED’den sonrasında destek verenler içinde

Stüdyo ek olarak, bu şekilde bir adaletsizliğe karşı kayıtsız kalamayacaklarını deklare etti. Böylece herkesi Ukrayna’ya destekte bulunması için çağrı yapmış oldu. Polonyalı insani yardım kuruluşu Polska Akcja Humanitarna, işgalden etkilenen insanlara direkt yardım sağlamak için ek fonlar talep etti.

the-witcher-geliştiricisi-cd-projekt-red-ukrayna-ya-destekte-bulundu

Ukrayna‘ya yardım eden diğeri oyun stüdyoları da var. Bunların en başlangıcında Ubisoft geliyor. Assassin’s Creed serisiyle tanıdığımız şirket, Ukraynalı bir personeline konut, seyahat ve yer değiştirmeye destek olmak için ek fon desteği sundu. Buna ek olarak stüdyo, erken maaş ödemeleri de sağlıyor.

Ubisoft, birincil kaygısının çalışanlarının güvenliği ve rahatlığı bulunduğunu söylemiş oldu. Firmanın, Ukrayna‘da şu an etken vazife halinde olan iki stüdyosu var. Bunlardan birisi Kiev‘de yer alırken diğeri Odessa‘da bulunuyor.

the-witcher-geliştiricisi-cd-projekt-red-ukrayna-ya-destekte-bulundu

Ukrayna merkezli video oyun geliştiricilerinden de çeşitli açıklamalar geldi. Bunların başlangıcında Stalker oyununun geliştiricisi GSC Game World yer aldı. Ek olarak stüdyonun yanında, Sherlock Holmes stüdyosu Frogwares ve Suvarium yapımcısı Vostok Games de duruma karşı çıkanlar arasındaydı.

Stüdyolar, cenk haline tepki gösterirken bununla beraber cenk mağdurları için destek istedi. İnsanların ellerinden gelen her şeyi yapmaları için desteğe davet etti.

Sizler Ukrayna’ya oyun stüdyolarından gelen destekleri iyi mi buluyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir