Threads, Instagram ile etkileşimini arttıracak!

10.08.2023
Threads, Instagram ile etkileşimini arttıracak!


Meta’nın toplumsal medya alanındaki son olarak girişimi Threads, kaybetmeye başladığı popülaritesini tekrardan kazanmak adına yeni adımlar atmaya devam ediyor. Platforma kazandırılan son özellik, platformun Instagram ile etkileşimini arttırıyor. İşte detaylar

Threads, Instagram ile etkileşimini arttırdı!

Piyasaya sürülen son güncellemeyle birlikte kullanıcılar, Threads içinde paylaşılan herhangi bir gönderiyi direkt Instagram hususi mesajları üstünden dostlarıyla paylaşabilecekler. Bu özellik, iki uygulama arasındaki etkileşimi arttırarak platformun etken kullanıcı sayısını yükseltmeyi hedefliyor.

Özellik ile birlikte, yalnızca gönderi paylaşımı yapılmakla kalınmayıp hususi bir alt metin de eklenilebiliyor. Kullanıcılar, iletecekleri gönderiyi seçtikten sonrasında gönderinin bir mesajla birlikte gönderilmesini tercih edebiliyorlar. Bunun için, kullanışlı bir arayüz tasarımı hazırlanmış.

Threads

Bildiğiniz suretiyle Threads, yayımlanmasının arkasından kısa bir süre içinde üstün dereceli seviyesinde kullanıcı seviyelerine ulaşmış ve rakibi Twitter’a gözdağı vermişti. Bir tek ne yazık ki bu başarı, orta vadede istenilen verimlilikte sürdürülemedi. Şirket, etkileşimleri tekrardan denetim altına almak için ilgi çekici özellikler geliştirmeye yoğunlaştı.

Elon Musk, Twitter ofisini satıyor!

Elon Musk, Twitter ofisini satıyor!

Elon Musk, Twitter markasını ofisten kaldırmaya çalışıyor. X markalaşması sonrasında onlarca ikonik eşya satışa çıkarıldı.

Gelişmelerden anlaşıldığı suretiyle Zuckerberg, yeni toplumsal medya platformunun, hem kullanıcı deneyiminin tam anlamıyla karşılandığı hem de Instagram ile etkileşimin üst düzeyde tutulduğu bir çizgide büyümesini istiyor. Musk ile arasındaki çetin rekabette son aşama mantıklı adımlar atması gereksinim duyulan ismin bu alandaki emekleri, tüm hızıyla devam ediyor.

Peki, sizler mevzuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce yeni özellik kullanışlı olmuş mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.