THY Kazakistan’a olan uçuşlarını 9 Ocak’a kadar iptal etti

07.01.2022
THY Kazakistan’a olan uçuşlarını 9 Ocak’a kadar iptal ettiTürk Hava Yolları(THY)’nın Kazakistan’da tarifeli uçuş yapmış olduğu Nur-Sultan, Almatı ve Aktav seferleri 9 Ocak’a kadar iptal edildi.


THY Kazakistan'a olan uçuşlarını 9 Ocak'a kadar iptal etti

Kazakistan’da protestocuların bu şehirlerdeki havalimanlarını işgal etmesi sonrası dünden itibaren iptal edilen uçuşlar sebebiyle İstanbul Havalimanı’nda bekleyen Kazak yolcular ise bir türlü ülkelerine dönemiyor.

Kazakistan’da protesto gösterileri sonrası ülke genelinde çıkan iç kargaşalık sebebiyle başta başkent Nur-Sultan’daki Nursultan Nazarbayev Internasyonal Havalimanı olmak suretiyle Almatı Internasyonal Havalimanı ve Aktav Havalimanı’nda uçuşlar dün akşamdan itibaren yapılamıyor.

SEFERLER, 9 OCAK’A KADAR İPTAL

THY, 9 Ocak’a kadar olan tüm Kazakistan uçuşlarını iptal etti. Ek olarak Kazak hava yolu şirketi Air Astana da seferlerini gerçekleştiremiyor.

TERMİNALDE UÇUŞLARINI BEKLİYORLAR

Türkiye’den ülkelerine dönmek isteyen Kazak yolcular ise İstanbul Havalimanı’nda dünden bu yana seferlerin başlamasını bekliyor.

Havalimanında uçuşlarıyla ilgili gelişimleri yakından takip eden Kazak yolcular, bilet satış bankoları önünde görevlilerden data almaya çalıyor.

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #1

“İKİ GÜNDÜR ÜLKEMİZE GİDEMİYORUZ”

Uçuşları iptal olan bazı yolcular terminalde kalmayı tercih ederken, bazılarının da konaklamak için kent merkezindeki otellere gittikleri öğrenildi. Dinlence için geldiği İstanbul’dan ailesi ile beraber ülkesine dönmek isteyen Kazakistan vatandaşı Gulzhanat Mugzhanova, iki gündür Nur-Sultan uçuşlarının iptal olması sebebiyle havalimanında mahsur kaldıklarını belirtti. Demirören Haber Ajansı’na konuşan Mugzhanova, “İki gündür ülkemize gidemiyoruz. Ne vakit uçacağımızla ilgili hava yolu şirketine ve konsolosluğa başvurduk. Sadece hemen hemen bir cevap alamadık. En erken uçuş için 17-18 Ocak deniliyor. Nasıl biteceğini bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİMKENT UÇUŞLARINDA AKSAMA YOK

Öte taraftan SCAT Havayolları İstanbul’dan Kazakistan’ın güneyinde yer edinen ve Cenup Kazakistan Eyaleti’nin merkezi olan Çimkent’e olan seferlerine devam ediyor. Nur-Sultan ve Almatı uçuşları iptal olan bazı yolcular ise Çimkent üstünden memleketlerine gitmek için bilet bakıyor.

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #2

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #3

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #4

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #5

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #6

THY Kazakistan a olan uçuşlarını 9 Ocak a kadar iptal etti #7

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.