THY’den ikinci tur seçimleri için yolculara ilave haklar

16.05.2023
THY’den ikinci tur seçimleri için yolculara ilave haklar


28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri kapsamında Türk Hava Yolları, yolcularına rezervasyon zamanı değişikliği, iptal yada iade hakları tanıdı.

THY'den ikinci tur seçimleri için yolculara ilave haklar

AA

Türkiye, 14 Mayıs’ta üstün dereceli bir katılımla sandık başına gitti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.50 ile sandıktan gene birinci çıkarken öteki cumhurbaşkanı talibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44.89’da kaldı.

Vatandaşlar ikinci turda Erdoğan ve Kılıçdaroğlu içinde seçim meydana getirecek.

THY’den ikinci tur seçimleri için ilave haklar

Türk Hava Yolları’nın (THY) toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen açıklamada 28 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolculara bilet işlemlerinde kullanabilmek suretiyle ilave haklar tanımlandığı açıklandı.

15 Mayıs ve öncesinde düzenlenmiş biletler için parasız rezervasyon zamanı değişikliği, iptal yada iade yapılabileceği aktarılan açıklamada, “14 Mayıs 2023-11 Haziran 2023 (dahil) arasındaki Türkiye varışlı yada Türkiye çıkışlı seferlere kayıtlı seyahati olan, 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde Türkiye varış yada çıkışlı yurt içi ve yurt dışı gidiş-dönüş seyahati olan yada 15 Mayıs 2023-28 Mayıs 2023 tarihleri içinde Türkiye varışlı seyahati olup oy kullanmak için gezi planını 28 Mayıs 2023 tarihini kapsayacak şekilde değişiklik yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yolcularımız 11 Haziran 2023 (dahil) geçmişine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla yeni gezi tarihleri en geç 31 Mart 2024 geçmişine kadar olan seferlere meydana getirilen rezervasyon değişimleri, aynı güzergah bölgesinde olmak koşuluyla parasız yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Bilet iade koşulları

Asla kullanılmamış biletlerin kesintisiz iade yapılacağına dikkati çekilen açıklamada, “Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ilişkin iade işlemi parasız yapılacaktır. Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mart 2024 (dahil) geçmişine kadar uzatılabilecektir” detayları verildi.

Biletlerinde değişim yapmak isteyenlerin THY satış ofislerinden, davet merkezinden ya da web sitesinden işlemlerini gerçekleştirebileceği kaydedildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.