TikTok Dublajlı Video Nasıl Yapılır

29.04.2020
TikTok Dublajlı Video Nasıl Yapılır

TikTok dublajlı video nasıl yapılır; TikTok’da kısa eğlenceli kısa videolar paylaşıldığı biliniyor. Bunlardan en çok güldüeni de TikTok dublajlı videolar. Peki, TikTok Dublajlı Video Nasıl Yapılır? Neden bu kadar çok güldürüyor? Dilerseniz, Ayrıntılara geçelim;

İnsanlar, eğlenmek amacı ile Tiktok’a giriş yaptığı için gülmeye hazır haldedir. Bu nedenle de olağanüstü şeyler yapmanıza gerek yokt. TikTok’da anlık videolar çok tercih ediliyor. Ancak, son günlerde ortaya çıkan dublajlı TikTok videoları, normal videolara nazaran daha çok güldürmeye başladı. Peki, bunun sebebi ne?

Tiktok dublajlı videolar üzerinden bu kadar eğlenilmesinin sebebini, hafızaya bağlıyoruz. Çünkü, dublaj ile verilen ses, insanda o sahneyi hatırlatabilir. Eğer, o sahne komik bir sahneyse, insanlar katıla katıla gülebilir. Bu nedenle bilinen film ve dizilerden faydalanarak dublaj yaparsanız, izlenme oranınız daha da artabilir.

TikTok Dublajlı Video Nasıl Yapılır; Bu Adımları İzleyin

  1. İlk olarak TikTok uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor.
  2. Daha sonra alt kısımda yer alan artı (+) sembolüne tıklamanız gerekiyor.
  3. Sembole tıkladıktan sonra karşınıza video ekranı çıkacaktır.
  4. Çıkan bu ekranda ise üst kısımda ‘bir ses seçeneği seçin’ bölümünü göreceksiniz.
  5. Bu bölümden kayıtlı sesleri kullanmanız gerekiyor.
  6. Bildiğiniz gibi ekranın sağ tarafında video düzenleme kısmı bulunuyor. Sağ kısımdan efektleri ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, video ile de oynama yapabilirsiniz.
  7. Son adımda ise ekranın alt kısmında bulunan kamera işaretine basılı tutmanız gerekiyor. Basılı tuttuğunuzda video kayıda alınmaya başlar. Bu sayede de dublajlı video çekilir
  8. Tiktok dublajı bittiğinde ise gerekli başlığı ve etiketleri girerek paylaşmanız yeterli olacaktır.

TikTok Dublaj Taktikleri

TikTok’da dublajlı videolar sorusunun cevabını yukarıda adım adım verdik. Fakat, kendini bu işte daha da geliştirmek isteyenler için birkaç püf noktamız var;

Kayıt alındığından itibaren, dublajda geçen cümlelere hakim olmalısınız. Çünkü, yanlış yapacağınız bir ağız hareketi kötü bir izlenim yaratabilir ve sizi amatör olarak lanse ettirebilir. Bu nedenle de amatör görüntüden uzak durmak için Tiktok dublajlı videolar montajlaması konusunda araştırmalar yapmalısınız.

Ağız hareketlerinizi sözcüklere göre yapmalısınız. Bunun içinde daha önceden birkaç deneme yapıp, zamanlama üzerine çalışmalar yapmalısınız. Bunları yaptığınız taktirde en iyi tiktok dublajlı videolar arasında yerinizi alabileceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.