TikTok, mobil oyun desteğini geliştiriyor!

29.07.2022
TikTok, mobil oyun desteğini geliştiriyor!


Son zamanların en popüler toplumsal medya platformu olan TikTok, yeni bir yol izliyor. Şirket, platformda oynanabilen ve içerik üreticilerinin videolarıyla keşfetmenin mümkün olduğu ‘mini oyunlar’ etkinliği gerçekleştirmiş oldu. TikTok, mobil oyun desteği için birkaç hafta ilkin yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bu sonucu onayladı.

TikTok, yeni oyun geliştiricileriyle görüştü

Toplumsal medya devi TikTok, enerjisini oyun sektöründe de kullanmak için ilk olarak kasım ayında Zynga ile ortaklaşa bir oyun sektörüne gireceğini deklare etti. Açıklamanın arkasından ise HTML5 oyunlarına genişlemek istediğini bildirdi. İki şirket daha sonrasında TikTok’a hususi bir başlık olan ‘Disco Loco 3D’yi başlatmak amacıyla bir araya geldi.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/TikTok-mobil-oyun-destegini-gelistiriyor-3.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Attığı adımların arkasından TikTok benzer anlaşmalar için diğeri oyun yapımcılarıyla görüşmeler yaptığını deklare etti. Oyun geliştiricileri içinde Vodoo, Nitro Games, FRVR, Aim Lab ve Lotem içeriyor. Ek olarak daha büyük bir oyunun geleceğini de söylemiş oldu.

TikTok’ta işler yolunda gitmiyor! İşten çıkarmalar başladı


TikTok’ta işler yolunda gitmiyor! İşten çıkarmalar başladı

Tekrardan yapılanmaya gittiği söylenen Tiktok, bu kapsamda birçok çalışanını da insan kaynakları ile görüşmeye davet etti.

İddialara nazaran, başarıya ulaşmış olduğu takdirde şirketi, Apple ve Google’ın uygulama mağazalarında yer edinen bayağı bir mobil oyun olarak görmek mümkün olacak. Habere nazaran, platformda video yayınlarken yerli mini oyunların bir listesini görmek mümkün olacak.

Bununla beraber içerik üreticiler, yayınlanmadan önceki son ekranda, hashtag’ler, açıklama, konum ve daha fazlasının yanı sıra isteğe nazaran bağlantı da ekleyebilir. Örneğin üreticiler, BuzzFeed, Quizlet’in sınavları, Breathwork’ün nefes egzersizleri ve Rotten Tomato’nun derecelendirmeleri benzer şekilde diğeri uygulamalara bağlantı verebilir.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/07/TikTok-mobil-oyun-destegini-gelistiriyor.jpg?resize=1170%2C658&ssl=1

Ekran görüntüsündeki aşamada bir içerik üretici, yeni oyunlardan birinin bağlantısını yayınladığı zaman, ortaya çıkan videoda kullanıcı adını üstünde bir bağlantı şeklinde içeriyor. Kullanıcılar o bölümden oyuna girebiliyor. Etkinlikteki HTML5 oyun başlıkları şu şekilde:

  • Basketball FRVR (FRVR tarafınca)
  • Tap the Difference (Lotem tarafınca)
  • Peek a Who (Nitro tarafınca)
  • Pride Run (Voodoo tarafınca)
  • Influencer Run (Voodoo tarafınca)
  • Space Destroyer (Nitro tarafınca)
  • Mr. Aim Lab’s Nightmare (Aims Labs tarafınca)

TikTok, mobil oyun etkinliğini resmi olarak duyurmadı. Buna rağmen bir sözcü bu çabanın, birkaç hafta ilkin küresel pazarlarda teste girdiğini doğruladı. Bununla beraber sözcü şu açıklamaları yapmış oldu:

Sürekli platformumuzu zenginleştirmenin ve topluluğumuza kıymet katan yeni özellikleri ve entegrasyonları tertipli olarak denetim etmenin yollarını arıyoruz. Şu anda üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyolarıyla entegrasyonlar kanalıyla HTML5 oyununu TikTok’a getirmeyi araştırıyoruz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok, oyun alanında başarıya ulaşmış olacak mı? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.