TikTok SoundOn: Sanatçılar için büyük yenilik!

10.03.2022
TikTok SoundOn: Sanatçılar için büyük yenilik!


TikTok, milyonlarca kullanıcı tarafınca tercih edilen bir toplumsal medya platformu olmasının yanında, birçok şarkı ve şarkıcının tanınmasına, yükselmesine olanak elde etmiş oldu. Şimdi ise şarkıcıların daha kolay tanınmasını sağlayacak bir adım attı.

Sanatçıların müziğini duyurmasına destek olmak için kendi müzik pazarlama ve dağıtım platformu olan SoundOn’u duyuran TikTok, sanatçıların şarkılarını birçok platforma yüklemesine olanak da sağlayacak.

TikTok, Rusya’ya son darbesini vurdu!


TikTok, Rusya’ya son darbesini vurdu!

Rusya ve Ukrayna arasındaki harbe bir tepki de TikTok tarafınca geldi. TikTok, Rusya’daki paylaşımları durduruyor.

SoundOn, sanatçılardan telif tutarı kesmeyecek

Yeni SoundOn platformu, sanatçıların daha kolay ünlenmesine destek olacak. Kişilerin müziklerini TikTok’a ve ana şirket ByteDance‘ın kendi müzik akış hizmeti Resso‘ya yükleyebileceği benzer şekilde ek olarak, Apple Music, Spotify, Pandora, Deezer ve Tencent’s Joox benzer şekilde diğeri küresel akış platformlarına yüklemelerine de olanak tanıyor.

Üstelik bu hizmet için platform tarafınca herhangi bir ücret talep edilmeyip tamamen parasız bir halde sağlanıyor. TikTok’un söylediğine gore SoundOn, Bytedance’ın haiz olduğu platformlarda ve TikTok’ta sınırsız olarak müzik içerik üreticilerine telif ücretlerinin yüzde 100’ünü ödeyecek. Brezilya, Endonezya ve Hindistan’da Resso ve ByteDance’ın video düzenleyici uygulaması CapCut da buna dahil.

Diğeri global akış hizmetlerinde ise ilk yıl ByteDance yüzde 100’ünü ödeyecekken, ikinci yıl bu ödeme yüzde 90’a düşecek. Rakip platform DistroKid, sanatçılardan ve plak şirketlerinden abonelik esasına dayalı bir ücret keserken, içeriklerden elde ettikleri kazancın yüzde 100’ünü ödüyor. Diğeri bir şirket TuneCore, şarkı yada albüm bazında ücret alırken sanatçılara akış gelirlerinin yüzde 100’ünü elde etme sözü veriyor.

TikTok yaratıcıları, platformumuzun can damarıdır ve seslerin hit olmasının nedenidir. Platformumuz vasıtasıyla şarkılarınızı yayınladığınızda, ekibimiz parçanızla videolar yapmak için çeşitli içerik oluşturucularını etkinleştirecek. Bu, fanatik kitlenizi genişletmenize ve içerik oluşturucuların parçası olduğu yeni topluluklara erişmenize destek olacak.

SoundOn

TikTok, müzik dağıtım alanında ilk kez hamle yapmıyor. 2020 senesinde şirket, TikTok’a entegre edilen ilk müzik dağıtım şirketi UnitedMasters ile bir antak kalma yapmıştı. Şimdi ise kullanıcılar, us.soundon.global ya da soundon.global adreslerinden kayıt olabilirler.

Sizler TikTok’un sanatçılar için attığı bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.