TikTok, Twitter’ın hususi durumunu kopyalamayı planlıyor!

05.01.2022
TikTok, Twitter’ın hususi durumunu kopyalamayı planlıyor!


TikTok popülaritesini arttırırken, kendi sistemini de geliştirmeye devam ediyor. 2021 yılının yıldızı olan ve büyük bir yükseliş gerçekleştiren platform, yeni bir özelliğe haiz olmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere nazaran bu özellik, Twitter‘dan esinlenilerek gerçekleştirilecek.

Yakında kullanıcılarının karşısına çıkması planlanan özellik, şu an için denetim aşamasında. Platformun kısa süre içinde yeni eklentisini tam sürüme sunması ümit ediliyor.

Tumblr, App Store’dan atılmamak için bir hamle daha yaptı!


Tumblr, App Store’dan atılmamak için bir hamle daha yapmış oldu!

Geçtiğimiz dönemlerin en popüler toplumsal medya platformlarından Tumblr, App Store’dan bir kez daha atılmamak için köktencilik adımlar atıyor.

TikTok, kendi “retweet” tuşunu yapıyor

Tekrardan gönder adıyla kullanıcılarının karşısına çıkacak özellik, bir oldukça toplumsal medya uygulamasında içeriyor. Başkasına ilişik bir gönderiyi paylaşmanıza yarayan bu özellik, Twitter‘ın “retweet” tuşuna da oldukça benzetildi. Paylaş menüsünün içine eklenecek olan geliştirme şu an için sınırı olan sayıdaki kullanıcı tarafınca denetim ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra TikTok, tekrardan gönder hususi durumunu birazcık olsun sınırlamayı hedefliyor. Şirket ilk başta, yalnız dost olarak eklediğiniz kişilerin gönderilerini tekrardan paylaşmanıza olanak sağlayacak. İlerleyen süreçlerde bu durumun tersine dönerek dönmeyeceği ise belli değil.

Bu sınırlama yardımıyla içeriklerin aslolan sahiplerinin görüntülenme rakamlarını korumak isteyen TikTok, kullanıcılarını da korumak istiyor. Şu an için her insanoğlunun kullanımına açılmayan tekrardan gönder eklentisi, şimdiden toplumsal medyanın gündemi haline de geldi. Eğer sizin de bu özelliğe erişiminiz mevcutsa, özet akışına göz atmanızda yarar var. Eklentiyi kullanmaya başladığınız andan itibaren ilgili paylaşımların sahiplerine bildirim gideceğini de dikkatsizlik etmeyin. Ek olarak TikTok, tekrardan gönder tuşuna basan kullananların, görüşlerini paylaşmalarına da izin verecek. Bununla birlikte eğer sizin içeriğiniz tekrardan gönderildiyse de, kimin paylaşım yaptığını ve ne yazdığını okumanız da mümkün olacak.

TikTok

Her ne kadar karşılıklı takipleştiğiniz kişiler için sunulsa da, yeni özellik yardımıyla algoritmada öne çıkmanız da mümkün. Zira sınırlama olsun olmasın bu eklentiyi kullanan kişiler, daha oldukça insana ulaşmanızı elde edecektir. Bakalım toplumsal medyada pek oldukca platformun sunmuş olduğu bu yenilik, TikTok kullanıcıları tarafınca da benimsenecek mi, bekleyip göreceğiz.

Peki sizler TikTok için planlanan yeni güncellemeyi iyi mi buldunuz? Eğer erişiminiz var ise, bu eklenti işinize yarayacak mı? Görüşlerinizi ve tahminlerinizi bizlere aktarmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.