Tinder’dan olay adım: Sabıka kaydı kontrolü başlıyor!

11.03.2022
Tinder’dan olay adım: Sabıka kaydı kontrolü başlıyor!


Günümüzde arkadaşlık siteleri ve platformlarının sayısı giderek artıyor. Hayatımızdaki pek fazlaca şey de olduğu şeklinde yeni insanlarla tanışma süreci de artık çevrim içi ortamda gerçekleşiyor. İçlerindeki en popüler çöpçatan sitelerinden Tinder ise bu süreci güvenli bir hale getirebilmek için sabıka kaydı kontrolü şeklinde bazı adımlar atacağını deklare etti.

Instagram, iki sevilen hizmetinin daha fişini çekti!


Instagram, iki sevilen hizmetinin daha fişini çekti!

Instagram, Threads ve IGTV’nin arkasından iki değişik sevilen hizmetini daha uygulama mağazalarından kaldırdı.

Tinder, eşleşme öncesi sabıka kaydı kontrolü meydana getirecek

Tinder, sabıka kaydı kontrolü isminde yeni bir hizmetini kullanıma sunacağını duyurdu. Bu sayede kullanıcılar eşleştikleri kişilere ilişkin geçmiş dönemde herhangi bir yüz kızartıcı kabahat ya da tutuklama, mahkumiyet ve sertlik içeren davranışlar olup olmadığını görebilecek.

Tinder sabıka kaydı kontrolü

Bu sebeple Tinder, sabıka kaydı kontrolü yapabilmek için çatı şirketi Match Group’un 2021’de satın almış olduğu Garbo isminde kar amacı gütmeyen bir kuruluşla anlaşacak. Mevzuyla ilgili açıklama oluşturan Match Group’un Güvenlik ve Toplumsal Savunuculuk Başkanı Tracey Breeden şunları söylemiş oldu:

Oldukca uzun süredir hanımefendiler ve geleneksel olarak marjinalleştirilmiş gruplar, pek fazlaca güvenlik engeliyle karşılaştı. Garbo’nun düşünceli ve yenilikçi tüketici geçmiş kontrolleri, kişisel güvenlik tercihlerini bilgilendirmeye destek olmak için tehlikeli netice bilgilerle insanları güçlendirirken sektörü ileriye taşıyacak.

Tinder sabıka kaydı kontrolü

Meydana getirilen etkinlik esnasında Tinder, 2 değişik parasız denetim hizmet sunacağını söylemişti. Fakat Match Group tarafınca gelen açıklamanın arkasından, yapılacak detaylı incelemeler için 2,50 ABD doları ve küçük bir işlemci tutarı isteneceği ortaya çıktı. Organik şu an için bu yeni özelliğin ülkemize gelişine dair bir data bulunmuyor.

Buna ek olarak Match Group, gelecek aylarda Match ve OkCupid şeklinde diğeri flört uygulamalarında da buna benzer yeni hizmetlerini kullanıma sunacağını ve bu işlemin ilerleyen dönemde bir standart prosedür olabileceğini söylemiş oldu.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.