TOBB, üyelerini KDV indirimini uygulamaya çağırdı

13.02.2022
TOBB, üyelerini KDV indirimini uygulamaya çağırdıIktisat dünyası, temel besin ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesini memnuniyetle karşıladığına dair mesajlar yayınlanıyor.


TOBB, üyelerini KDV indirimini uygulamaya çağırdı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, temel besin ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e indirilmesini memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNDE KDV İNDİRİMİ

Hisarcıklıoğlu, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “KDV Sistemini Sadeleştirme Programı’mız kapsamında temel besin ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’e indiriyoruz.” açıklamasını değerlendirdi.

KDV indirimleri

“ENFLASYONLA MÜCADELEYE DESTEK”

KDV indirimini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Besin üretimi ve ticareti icra eden üyelerimizi, imkanları ölçüsünde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu enflasyonla savaşım kampanyasına destek vermeye çağrı ediyorum.” ifadesini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.