Togg üretim ortağı Farasis ödül aldı

22.09.2022
Togg üretim ortağı Farasis ödül aldı


Yerli otomobil girişimi Togg, batarya için Çin merkezli Farasis Energy ile çalışıyor. Geçtiğimiz gün başlamış olan Çin Otomotiv Tedarik Zinciri Zirvesi’nde ise Farasis’e önemli bir ödül verildi. Firmanın geliştirdiği 800VTC (Turbo Şarj) batarya teknolojisi, Lingxuan Ödüllerinde “İleriye Dönük Güç Aktarma Organları Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü.

Farasis’in 800VTC (Turbo Şarj) bataryası 15 dakikada şarj oluyor

Togg’un batarya mevzusunda en önemli ortaklarından önde gelen Farasis, Çin’de yeni bir ödüle layık görüldü. Lingxuan Ödülleri kapsamında verilen “İleriye Dönük Güç Aktarma Organları Mükemmellik Ödülü” alan enerji şirketi, aynı ödülü 2020 senesinde da kazanmıştı.

Çin Otomotiv Tedarik Zinciri Zirvesi’nde ödül kazan 800VTC (Turbo Şarj) teknolojisi, Çin için “800 volt sistem voltajına haiz ilk yerli batarya teknolojisi” olacak. Ek olarak kısa süre içinde seri üretime geçebileceği de düşünülüyor.

Togg müjdeyi verdi! Bataryalar seri üretime hazır


Togg müjdeyi verdi! Bataryalar seri üretime hazır

Togg ve Farasis tarafınca pil üretimi için eş ortak olarak kurulan Siro Energy, ilk bataryasını üretti ve testlerini tamamladı.

Bir tek 15 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olabilen 800VTC (Turbo Şarj) teknolojisi, düzgüsel bataryalara kıyasla araç menzilini yüzde 5 artırma fırsatı sunuyor. Ek olarak, 3 saniye içinde sıfırdan 100 km/sa hıza ulaşmak için enerji sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Togg ve Farasis içinde batarya ortaklığı kuruldu. Togg ve Farasis tarafınca pil üretimi için eş ortak olarak kurulan Siro Energy, Ağustos ayında ilk bataryasını üretti ve testlerini tamamladı.

Siro yalnızca Togg için üretim yapmayacak. Farasis ile birlikte kurulan bu firmanın tüm Avrupa pazarına otomobil ve tüketici elektroniği şeklinde diğeri alanlarda hizmet etmesi ümit ediliyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Farasis’in ödül almış olduğu Lingxuan Ödülü ise Çin otomotiv endüstrisinde 2016 senesinde bu yana veriliyor. Ödül; otomobil endüstrisindeki şirketleri keşfetmeyi, teşvik etmeyi ve otomobil üreticilerine tedarik zinciri yolları sağlamayı amaçlıyor.

Siz ödül alan Farasis bataryası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.