TOGG’un fabrika temellerini atacak tarihi Hisarcıklıoğlu verdi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG’un Gemlik’teki fabrikasının temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla bu ay atmayı planladıklarını açıkladı.

02.07.2020
TOGG’un fabrika temellerini atacak tarihi Hisarcıklıoğlu verdi.

“Hedefimiz 2022 sonunda % 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek.” diyen Hisarcıklıoğlu, İki sene sonra da bu yerlilik oranını % 75’e çıkarmayı amaçlıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a Bursa’nın ev sahipliği yapacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın otomotiv yan sanayisinde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu söyledi.

Yüzde 51 yerlilik oranı.

Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber temel atmayı hedeflediklerinin bilgisini veren Rifat Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: Yerli ve milli araçta yan sanayi çok önemli. İlk çıkacak aracımızda % 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. Yeni bir teknolojik araç. TOGG için sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimiz ile beraber çalışacağız.

Hedefimiz 2022 sonunda % 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek. İki sene sonra da bu yerlilik oranını % 75’e çıkarmayı amaçlıyoruz. Tabii burda Bursa sanayisi daima çok önemli olacak. Bursa otomotiv yan sanayisi bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.