Toplanın! Yatmadan ilkin andız pekmezi yemenin mucizesini açıklıyoruz…

30.01.2022
Toplanın! Yatmadan ilkin andız pekmezi yemenin mucizesini açıklıyoruz…Kış aylarının gelmesiyle birlikte pekmezi yaşamımıza daha oldukça dahil etmeye başladık. Sadece andız pekmezini yaz-kış fark etmeden, her akşam ne olursa olsun bir kaşık yememiz gerekiyor.


Toplanın! Yatmadan önce andız pekmezi yemenin mucizesini açıklıyoruz...

Ocak ayının son günlerine girdik sadece kışı kapatmak için Şubatı beklememiz ve geçirmemiz gerekiyor. Şubat ayını hastalıkla savaşım ederek geçirmemek için, sıhhatli beslenmeye itina göstermeliyiz.

Beslenmenize katkı sağlayacak olan andız pekmezi, içinde bol miktarda antioksidan bulunuyor ve yararları ile öne çıkıyor. Mersin’de üretilen bu pekmezi denemeyenler, faydalarını okuduktan sonrasında bir kez daha düşünsün…

Nefes darlığı, astım ve bronşit şeklinde hastalıklaralara iyi gelen andız pekmezi, kışın daha çok tercih ediliyor.

Kuru öksürüğü hafifleten ve balgam sökücü olan andız pekmezi, yaraların iyileşmesine katkı sağlıyor. Her gün tertipli tükettiğinizde, yaraların tamamen yok bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Ciltte oluşan sedef, egzama şeklinde yaraları iyileştirmeye destek olan andız pekmezini, kronik çıbanlar için kullanabilirsiniz.

Böbrekler için gene bulunmaz bir nimet olan andız pekmezi, böbrek taşının düşmesini hatta tekrar oluşmamasını sağlar.

Romatizma ağrılarını azaltır ve bacakların rahatlamasını sağlar. Bu sayede romatizma problemi olan ve yürümekte zorluk çeken hastalar şifaya kavuşur.

Yararları bu kadarla sınırı olan kalmayan andız pekmezini, her akşam yatmadan ilkin yemeye çalışın. Peki, Her akşam andız pekmezi yerseniz ne olur? İşte yanıtı…

AKŞAM YATMADAN ÖNCE ANDIZ PEKMEZİ YERSENİZ…

Kış aylarında kan değerlerinize dikkat etmeli ve kan yapıcı besinler tüketmelisiniz. Bu mevzunun bilhassa altını çizen uzmanlar, andız pekmezine ayrı bir paragraf açıyor.

Andız pekmezi kan hücrelerinin çoğalmasını destekliyor. Bu sayede kan oranını artırarak, bitkinlik ve halsizlik şeklinde sıhhat sorunlarını yok ediyor.

Andız pekmezi kan yapıcı ve bağışıklığı güçlendirici olmasının haricinde, vücudu dinç tutuyor.  Akşam yatmadan bir kaşık tüketildiğinde, vücudun ertesi güne daha dinç uyanmasını sağlıyor.

Bağışıklık sistemini virüs ve bakterilere karşı güçlendiren bu pekmez her akşam tüketildiğinde, bağırsak fonksiyonlarını düzenliyor.

Toplanın! Yatmadan önce andız pekmezi yemenin mucizesini açıklıyoruz...  #1

ANDIZ PEKMEZİ NEREDEN ALINIR?

Andız pekmezini internetten sipariş edebilir ya da Mersin tarafında çiftçilerden alabilirsiniz. Bilhassa Toroslara gittiğinizde, andız pekmezinin en organik halini bulmanız mümkün. Satın alınacak yere gore fiyatı değişebilir. İnternetteki 800 gramlık andız pekmezinin averaj fiyatı 30 liradır.

Toplanın! Yatmadan önce andız pekmezi yemenin mucizesini açıklıyoruz...  #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.