Toyota’dan elektrikli otomobiller için acayip patent başvurusu

12.02.2022
Toyota’dan elektrikli otomobiller için acayip patent başvurusu


Bilhassa son dönemde otomobil dünyasında bir nevi elektrikli otomobil devrimi yaşanıyor. Birçok otomotiv şirketi elektrikli araçlar mevzusunda büyük yatırımlar yapıyor. Hatta bir oldukça şirket, planlı bir halde içten yanmalı araçların üretimini bitiriyor. Bu akıma ayak uyduran şirketlerden birisi olan Toyota, acayip bir patent başvurusu yapmış oldu.

Toyota Corolla 2022 fiyat listesi


Toyota Corolla 2022 fiyat sıralaması

Devletimizde üretilen ve özellikleri yardımıyla fazlaca sevilen Toyota Corolla’nın fiyat sıralaması ile karşınızdayız.

Toyota, manuel şanzımanlar için patent başvuruları yapmış oldu

Otomatik vites araçlar, birçok kişi tarafınca kullanımı oldukça rahat olduğundan tercih ediliyor. Elektrikli otomobil dünyasında da bu konfor tercih ediliyor. Yalnız küçümsenmeyecek bir kesim de otomobil kullanırken manuel vites kullanmanın otomobil kullanma keyfini arttırdığını ve trafikte daha etken bir sürüş sağladığını düşünüyor.

Toyota, bu şekilde düşünen müşterileri unutmadı. Şirket, bunun için acayip bir girişimde bulunmuş oldu. Teslarati tarafınca Cuma günü gösterilen bir rapora bakılırsa Toyota, manuel şanzımanlı elektrikli otomobiller için bir patent başvurusu yapmış oldu.

Patente bakılırsa elektrikli otomobildeki manuel vitesin, içten yanmalı araçlara bakılırsa birazcık değişik olacak. Öyleki ki belirtilene bakılırsa bir oyun konsolunda vites değiştirmeye benzer kolaylıkta bir sürüş yapılacak. Toyota’nın patent başvurusu, üretimini içten yanmalı bir araca bakılırsa modelleyen bir motor denetim cihazını gösteriyor.

Toyota, manuel şanzıman patentini alır ve üretime geçerse birçok kullanıcının bu otomobilleri tercih edeceğini düşünüyor. Yalnız firmanın bir tek bu teknolojiyi tamamen geliştirmek için değil, bununla birlikte onu üretime geçirmek için çeşitli devlet politika katmanlarından geçmesi gerekiyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.