TPAO, Mersin kara sularında petrol arayacak

15.03.2022
TPAO, Mersin kara sularında petrol arayacakEnerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, TPAO’ya Mersin kara sularında ortalama 174 bin hektar alanda 6 ayrı noktada 8 yıl sürecek petrol arama ruhsatı verdi.


TPAO, Mersin kara sularında petrol arayacak

Petrol arama emekleri için mühim bir adım atıldı. Bugün Resmi Gazete’de gösterilen ilana bakılırsa, Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığına (TPAO), Mersin’in kara suları içinde bulunan ve ortalama 174 bin hektar alanı kapsayan 6 ayrı noktada petrol arama ruhsatı verdi.

MERSİN’DE 6 SAHADA PETROL ARANACAK

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında gösterilen Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün mevzuya ilişkin ilanında, TPAO’nun Mersin kara sularında 6 sahada petrol aramak için 13 Ekim 2021 tarihinde ruhsat başvurusu yapmış olduğu bilgisi yer aldı.

Mersin

8 YIL SÜREYLE PETROL ARAMA RUHSATI VERİLDİ

Gösterilen ilana bakılırsa, yüzölçümü 4 bin 450 ile 57 bin 164 hektar içinde değişen ve toplam 173 bin 902 hektara ulaşan 6 saha için ruhsat başvurusunu inceleyen Bakanlık, TPAO’ya, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 6, 7 ve 22’nci maddeleri gereğince, bu kararın Resmi Gazete’de yayını tarihinden itibaren 8 yıl süreyle petrol arama ruhsatı verdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir