Trabzon’da 10 senedir idrar yapamayan hasta tedavi edildi

27.05.2022
Trabzon’da 10 senedir idrar yapamayan hasta tedavi edildi10 senedir idrar yapamayan hasta Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinde, Sakral Nöromodülasyon (SNM) yöntemi ile tedavi edildi.


Trabzon'da 10 yıldır idrar yapamayan hasta tedavi edildi

Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde 10 senedir idrar yapamayan 26 yaşındaki hanım hasta Sakral Nöromodülasyon (SNM) yöntemi ile tedavi edildi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersagun Karagüzel ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Ehemmiyet tarafınca Trabzon’da ilk kere Sakral Nöromodülasyon yöntemi bir hastada uygulandı.

“Artık idrarını yapabiliyor”

Prof. Dr. Ersagun Karagüzel İHA’ya yapmış olduğu açıklamada, 10 senedir idrar yapamama şikayeti olan 26 yaşındaki hanım hastanın kendilerine başvurduğunu söylemiş oldu. Karagüzel, Hasta bu sürede, düzensiz olarak ara ara idrarını boşaltma amaçlı kendi kendine sonda yöntemini kullanarak mesanesini boşaltıyormuş. Hastaya Sakral Nöromodülasyon yöntemi uygulandı. Hasta, ameliyat sonrası birinci günde taburcu edildi. Meydana getirilen kontrollerde, hastanın kendi kendine idrarını yapabildiği ve idrar yapma sonrası mesanesinde artık idrar kalmadığı tespit edildi. dedi.

Trabzon da 10 yıldır idrar yapamayan hasta tedavi edildi #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.