Trabzonspor’un geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim

07.06.2023
Trabzonspor’un geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim


3-1 kaybettikleri Başakşehir karşısında iyi bir savaşım gösterdiklerini belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, “Genç oyuncular fırsatı iyi değerlendirdi, gelecek adına pozitif mesajlar verdi. Genel itibariyle bu kulübün geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim” dedi.

Nenad Bjelica: Trabzonspor'un geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim

ensonhaber.com

Başakşehir, Süper Lig’in 38. ve son haftasında konuk etmiş olduğu Trabzonspor’u 3-1 yenik etti.

Ev sahibine galibiyeti getiren golleri Deniz Türüç, Eren Elmalı (KK) ve Lucas Lima atarken konuk ekibin tek sayısı ise Edin Visca’dan geldi.

Başakşehir bu galibiyetle ligi 62 puanla 5. sırada tamamladı.

3 maçlık yengi serisi biten Trabzonspor ise sezonu 57 puanla 6. sırada tamamlamış oldu.

Nenad Bjelica: İyi bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum

Karşılaşmanın peşinden Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica mücadeleyi değerlendirirken yeni sezona ilişkin açıklamalarda bulunmuş oldu.

90 dakikayı değerlendirerek sözlerine başlamış olan Nenad Bjelica, “Ilk olarak Başakşehir’i kutlama ederek adım atmak isterim aldıkları galibiyetten dolayı. Kendi açımızdan iyi bir savaşım gösterdiğimizi düşünüyorum. 80. dakikaya kadar iki tarafa da gidebilecek bir maç vardı. O dakikaya kadar iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Ortalama 13 tane oyuncumuz bizimle değildi bugün. İlk kez oynayan oyuncularımız vardı. Onların ortaya koyduğu oyun sebebiyle onlarla gurur duyuyorum. Rakibininiz Başakşehir bulunduğunu düşündüğünüzde o dakikaya kadar iyi bir direnç gösterdiğimizi söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“Gelecek yıl için yapacaklarımız artık oldukça net biliyoruz”

Bu sürem ve yeni sezona ilişkin ise Bjelica şunları söylemiş oldu:

Sürem başlangıcında konulmuş olan hedeflerin kim bilir kaybedilmiş olduğu bir dönemde ekibi alabilmek bizim için kolay olmadı. Geldiğimiz günden beri ortalama 45 gün geçti. İlk hedefimiz enerjiyi değiştirebilmekti. Daha iyi bir enerji ortaya koyabilmekti. Bunu yapabildiğimiz düşünüyorum birkaç maç hariç. Takımın her gün daha iyi bir duruş gösterdiğini söyleyebilirim. 45 günlük süreçte ekibi tanıma fırsatı bulduk. Gelecek yıl için yapacaklarımızı artık oldukça net biliyoruz.

“Kulübün geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim”

Bir sonraki sürem için düşüncesi ve taraftara ne vadettiği sorulan Bjelica, “Taraftarlarımıza iyi savaşım, iyi enerji, iyi futbol sözünü verebilirim. Sahaya her maçı kazanmak için çıkacak bir ekip sözünü verebilirim. Bunu bekleyebilirler bizlerden. Son üç maçı kazandığımızda neler yapabileceğimizi gösterdik. Genç oyuncular fırsatı iyi değerlendirdi, gelecek adına pozitif mesajlar verdi. Genel itibariyle bu kulübün geleceğinin iyiye gittiğini söyleyebilirim. Gelecek yıl itibariye bu takımdan söz edileceğini düşünüyorum” şeklinde cevap verdi.

Taraftarların maçın sonuna kadar inanılmaz destek verdiklerini ve en iyi 11’i sahaya sürmeye çalıştıklarını aktaran Bjelica, taraftarların bu gençleri gördüklerini ve düşünce sahibi olduklarını kaydetti.

Türkiye’de yaşamış olduğu tecrübelerden de bahseden Nenad Bjelica, sözlerini şöyleki tamamlamış oldu:

Geldiğimiz süreçte ligi, takımları, rakiplerimizi, ambiyansı tanıma fırsatı bulduk. İhtiyaçlarımızı gördük. Neler yapmamız icap ettiğini gördük. Haziranda gelsek bir ihtimal göremeyecek, vakit kaybedecektik. Bizim adımıza mühim bir fırsat bence. Geldiğimden itibaren onlardan neler beklediğimi, onların benden neler beklediğini oyuncularım iyi anlamış oldu, beni tanıdılar diye düşünüyorum. Neler beklediğimi daha iyi biliyorlar. Bir buçuk aylık süreçte bu tarz şeyleri söyleyebilirim. Bu sürem 8 maç yaptık fakat önümüzdeki sürem daha oldukça maç yapmış olup kazanma fırsatı yakalayacağız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.