Trakya’da bölgeye 1,6 milyon lira kaynak aktarılacak

22.07.2022
Trakya’da bölgeye 1,6 milyon lira kaynak aktarılacak


Tarımı için mühim bir bölge olan üç ili kapsayan Trakya’da, arazilerin üretime kazandırılması için destek sunar devam ediyor.

Trakya’da bölgeye 1,6 milyon lira kaynak aktarılacak

Kırklareli, Edirne, Tekirdağ illerini kapsayan, Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), Teknik Destek Programlarını 21 Temmuz 2022 zamanı itibarıyla başlattı.

2022 yılı Teknik Destek Programları ile ilgili izahat icra eden Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, şunları kaydetti:

“Trakya Kalkınma Ajansı olarak bu yıl Teknik Destek Programları çerçevesinde 1 milyon 600 bin lira deposu bölgemize aktaracağız. Bunun 1 milyon lirası ‘Teknik Destek-01 Programı’ çerçevesinde kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kapasite ve eğitim eksikliğinin giderilmesi için gelecek projelere ayrılacak. 600 bin lirası ise ‘Teknik Destek-02 Programı’ çerçevesinde imalat, gezim, lokantacılık ve tohumculuk sektörlerinde etkinlik gösteren işletmelerimizin kurumsal kapasite eksikliği sebebiyle hazırlık ve uygulama aşamalarında karşılaştıkları sıkıntıların çözümüne dönük danışmanlık projelerine verilecek. 2022 Yılı Teknik Desteklerinin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’

Trakya

Eğitim ve danışmanlık için destek verilecek

“Teknik Destek-01 Programı” çerçevesinde mesleki eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine 35 bin lira, kişisel gelişim eğitimlerine ise 20 bin lira destek verilecek.

Teknik Destek başvuruları Teknik Destek Programı’nın duyuru edilmiş olduğu tarihten itibaren devamlı olarak alınacak ve ikişer aylık müracaat dönemlerinin sona ermesinden sonrasında değerlendirilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.