Trt Eba Tv Nedir ve Tv Frekans Bilgileri

28.04.2020
Trt Eba Tv Nedir ve Tv Frekans Bilgileri

Trt eba tv nedir ve tv frekans bilgileri; EBA Tv nedir? EBA Tv canlı izle gibi aramalar, son zamanlarda öğrenciler tarafından sıkça aratılıyor. Koronavirüs sürecinde okulların kapatılması kararının ardından, uzaktan eğitim sürecine geçildi. Bu süreçtede ilkokul, ortaokul ve liselerde EBA Tv kullanılmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı, EBA Tv aracılığı ile müfredat derslerini bu kanaldan canlı yayın olarak aktarıyor. EBA Tv canlı yayını, öğrencilerin ücretsiz eğitim almasını sağlıyor. Bu yayınlar bittikten sonra da EBA TV canlı yayın kaydı araması ile canlı yayınlara ulaşabiliyorlar. Ayrıca, eba.gov.tr adresinden de daha fazla bilgiye ulaşabiliyorlar.

Trt Eba Tv Nedir ve Tv Frekans Bilgileri

EBA Tv frekansı, eğitim başladıktan itibaren aranıyor. Eğitim sürecinde EBA Tv’yi en baştan takip edemeyen öğrenciler ise EBA Tv canlı yayın kayıtlarına akın ediyor. Ancak, hali hazırda devam eden eğitim sürecinde hala EBA Tv frekansı olmayan öğrencilere frekansı vereceğiz.

Uzaktan eğitim sürecinde ‘televizyon’ aracılığı ile öğrencilere ders aktarmak için kullanılan EBA Tv’yi kullanmak için frekans bilgilerini girmeniz gerekiyor. EBA Tv frekans bilgileri, yazıldığında 3 ayrı kanal ekrana düşüyor. Peki nedir bu kanallar? EBA Tv İlkokul, EBA Tv Ortaokul, EBA Tv Lise kanalları.

Aşşağıdaki EBA Tv frekanslarını doğru bir şekilde girdiğinizde EBA Tv, 3 kanal ile hizmetinizde olacaktır.

TRT EBA HD Alış Bilgileri

Polarizasyon: yatay (H)

Alış frekansı: 12.084 MHz

FEC: 2/3

Sembol oranı: 13.750

TRT EBA SD Alış Bilgileri

FEC: ¾

Sembol oranı: 30.000

Polarizasyon: dikey (V)

Alış frekansı: 11.916 MHz

EBA TV Yayın Akışı

EBA TV ‘de öğrencilerin sabahtan akşama kadar derslerini beklemesine gerek yok. Trt’nin sitesinde EBA TV yayın akışı bulunmaktadır. Bu yayın akışı hangi saatte hangi ders yapılacağı konusunda bilgi veriyor. Ayrıca, dersi kaçıran öğrenciler de düşünülmüş. EBA TV ders kayıtları çerçevesinde dersler kayıt altına alınarak, sitede paylaşılıyor. Aşağıda da gerekli linkler verilmiştir.

TRT EBA TV İLKOKUL CANLI YAYINI İZLE LİNKİ : https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-tv-ilkokul

TRT EBA TV ORTAOKUL CANLI YAYINI İZLE LİNKİ: https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-tv-ortaokul

TRT EBA TV LİSE CANLI YAYINI İZLE LİNKİ : https://www.trtizle.com/canli/tv/trt-eba-tv-lise

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.