Trump’ın toplumsal medyası: Truth Social kullanıma sunuldu

21.02.2022
Trump’ın toplumsal medyası: Truth Social kullanıma sunuldu


Toplumsal medya platformları ile içinde sürekli bir gerginlik olan ve ABD seçimlerinde yaşanmış olan vakalar sonrasında Feysbuk ve Twitter tarafınca hesapları kapatılan eski ABD başkanı Donald Trump uzun süredir kendi toplumsal medya uygulamasını piyasaya süreceğini dile getiriyordu. Birkaç ertelemenin arkasından Truth Social uygulaması App Store’daki yerini aldı.

Trump, Facebook’u fena eleştirdi: İnsanlar artık bıktı


Trump, Feysbuk’u fena eleştirdi: İnsanlar artık bıktı

Trump, Feysbuk gelirlerinin düşmesi hakkında konuştu. İnsanlar, Trump’ın kendi toplumsal medyası için Feysbuk’tan ayrılıyor.

Truth Social ilk günden hatalara niçin oldu!

Uygulamayı indiren bazı kişiler, hesap oluşturmak için doğum zamanı, e-posta yada telefon numarası girmeye çalıştığında hata mesajı ile karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar ise kayıt işlemini tamamladıktan sonrasında, bekleme listesine alındıklarına dair bir uyarı ile karşılaştı.

Trump'ın sosyal medyası: Truth Social

Twitter’a benzeyen Truth Social, muhafazakarların sıkıdüzen endişeleri sebebiyle akın etmiş olduğu Parler, Gettr ve Rumble benzer halde alternatif bir toplumsal medya uygulaması. Feysbuk ve Twitter, tutucu içinde ne olduğu kasıtlı olarak bastırdıklarını uzun süredir inkar ediyor. Şirketlerin nefret söylemi ve sertliği teşvik etmeye karşı kuralları var bir tek kullanıcılar bu politikaların iyi mi yorumladıkları mevzusunda aynı fikirde değil.

Eski bir Cumhuriyetçi Kurultay üyesi olan TMTG CEO’su Devin Nunes, Fox News’e verdiği demeçte, firmanın uygulamayı Mart ayı sonuna kadar tam olarak çalışır hale getirme hedeflediğini söylemiş oldu.

Trump’ın hesapları niçin kapatıldı?

6 Ocak 2021’de ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri, 2020 ABD Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerinin neticelerini protesto etmek ve Trump’ın Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kurultay’nin başkan seçilen Joe Biden’in zaferini reddetme talebini desteklemek için Washington, DC’de toplandı.

Trump destekçilerinin kurultay binasını basması sonrasında, Trump’ın toplumsal medya hesapları olayların büyümesini engellemek sebebi öne sürülerek kapatıldı.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.