TSMC, küresel çip krizini fırsata çevirdi

11.01.2022
TSMC, küresel çip krizini fırsata çevirdi


TSMC, işlemci üretimi mevzusunda liderliğini korumaya devam ediyor. Şirket, üstün dereceli kıran satışlara art arda altı kez şahit oldu. Aralık ayında nihayetlenen çeyrekte firmanın geliri yüzde 21 oranında artış gösterdi. Bu da averaj 15,8 milyar dolarlık büyük bir toplamla sonuçlandı.

Aralık 2021 itibariyle, çip teslimatları için bekleme süreleri 25,8 haftaya ulaştı. Bu da önceki Kasım ayındaki sayıdan 6 günlük bir artışa işaret ediyor.

TSMC’den 2nm üretim sürprizi!


TSMC’den 2nm üretim sürprizi!

TSMC, 2nm işlem düğümü üretimi için ikinci bir tesis açmak istiyor. Bu aşamada Taichung belediye başkanı ile şirket CEO’su görüşme yapmış oldu.

TSMC, çip üretiminde önemli rol üstlendi

TSMC, devam eden küresel çip krizi esnasında büyük bir oyuncu görevi üzerine alıyor. Bilhassa şirket, yarı iletken çözümleriyle ilgili Beyaz Saray toplantılarına katılmıştı. Bu da sektörde ne kadar önemli rol oynadığını gözler önüne seriyor. Bu aşamada TSMC, küresel çip krizinin etkilerini azaltmaya çalışan tek şirket değil.

tsmc-kuresel-cip-krizini-firsata-cevirdi

Intel, yerli ve yabancı müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 2020 ve 2021 süresince kabiliyetlerini artırmaya çalıştı. Bu iki şirket, diğeri pek fazlaca şirkete ek olarak 2022 ya da 2023’ün sonunda çip kıtlığının sona ereceğine dair mevcut tahminlerin önünü açmaya destek oldu.

Tüketici teknolojisi, eski alandaki firmalar pandemi süresince çip üreticileriyle ilişkilerini sürdürdüğü için otomobil piyasasından daha iyi bir konuma geldi. Özetlemek gerekirse kısacası, en yeni grafik kartları almak için yeni bir otomobil almak kadar fazlaca beklemiyorsunuz.

Sizler TSMC ve küresel çip krizi hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.