TÜİK Başkanı değişti! Sait Erdal Dinçer’in yerine atanan Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya ne mezunudur?

29.01.2022
TÜİK Başkanı değişti! Sait Erdal Dinçer’in yerine atanan Erhan Çetinkaya kimdir? Erhan Çetinkaya ne mezunudur?


Resmi Gazete’de piyasaya sürülen karar sonrası Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer’in görevden alındığı yerine de Erhan Çetinkaya’nın atandığı öğrenildi. Erhan Çetinkaya’nın göreve gelmesinin arkasından Çetinkaya merak edilmeye başlandı. İşte Çetinkaya’nın yaşamı…

Erhan Çetinkaya Kimdir?
1981 senesinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Malatya’da tamamladı. Bilkent Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Kısmı’nden 2004 senesinde mezun oldu. 2004‑2005 yılları aralığında Cybersoft Enformasyon Teknolojileri’nde analist ve proje mühendisi olarak çalıştı. 2005 senesinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda göreve başlayarak 2012 yılına kadar Denetim ve Risk Yönetimi dairelerinde banka denetimi ve bankacılık mevzuatı mevzularında çalıştı. Hemen sonra ABD’de Duke Üniversitesi The Fuqua School of Business’tan MBA (İşletme Yüksek Lisansı) diplomasını alarak 2014 senesinde yeniden BDDK’daki görevine döndü. 2015 senesinde Risk Yönetimi Daire Başkanı olarak göreve getirildi. İsviçre’de yer edinen Basel Committee on Banking Supervision bünyesindeki emek verme gruplarında Türkiye’yi temsil etti. CFA (Certified Financial Analyst) ve FRM (Financial Risk Manager) sertifikaları sahibi olup Eylül 2017’den Aralık 2019’a kadar Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’de Operasyondan Görevli Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. 20 Aralık 2019 zamanı itibarıyla BDDK Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Genç kadın, ''Henüz çok erken'' dedi! Hiç acımadan bu hale getirdiGenç hanım, ”Hemen hemen oldukça erken” dedi! Asla acımadan bu hale getirdi
Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!Çocuğunuzla bağınızı kuvvetlendirecek yeni aktivite trendleri!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ kimdir? Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ kimdir?YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.