Tüm öğrenciler birinci oldu

09.06.2022
Tüm öğrenciler birinci olduManisa’nın Alaşehir ilçesinde 5 yaş grubu öğrencilerinin eğitim görmüş olduğu iki ana okulu arasına meydana getirilen satranç turnuvasında turnuvaya katılan 26 talebe de birinci oldu.

 

Alaşehir Şehit Efkan Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi Uygulama Anaokulu öğrencileri ile Mükemmel Çocuklar Anaokulu öğrencileri içinde düzenlenen satranç turnuvasında 26 talebe de birinci duyuru edilerek madalya aldı. Alaşehir İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve Şube Müdürü Cemal Şengül’ün de izlediği turnuvada dereceye giren 26 öğrenciye madalyaları verildi.

 

Satranç oyununu sevdirme, özendirme, dost grubunu geliştirme, toplumsal ilişkilerin geliştirilmesi, paylaşmayı ve karşılıklı saygı, sevgi duygularının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen turnuvaya her iki okuldan 13’er talebe katıldı. Öğrencilerin kıyasıya yarıştığı ve savaşım etmiş olduğu yarışmalarda, tüm öğrenciler birinci oldu. Turnuvayı izleyen ve öğrencilerin madalya törenine katılan İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, “Hedefimiz yarışmak değil, dostluğu, kardeşliği, sevgi, saygıyı, paylaşmayı öğrenirken, bununla birlikte rekabet etmeyi de öğretebilmek. Turnuvada tüm öğrencilerimiz birinci oldu. Öğrencilerimizin toplumsal etkinliklerini artıracak, bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir