Turkcell CEO’su ile CES 2022’yi değerlendirdik

09.01.2022
Turkcell CEO’su ile CES 2022’yi değerlendirdik


Ülkemizin teknoloji alanındaki en önemli firmalarından önde gelen Turkcell de CES 2022 etkinliğine katıldı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile söyleşi ettik. Murat Erkan: “Paycell’in yakında unicorn şirket olacağına inanıyoruz.” Devletimizde birçok kullanıcının tercih etmiş olduğu Paycell, kısa sürede unicorn şirket olmayı hedefliyor. 2017 yılından beri blockchain teknolojilerine yatırım oluşturan Turkcell, dışarıya ve içeriye […]

Ülkemizin teknoloji alanındaki en önemli firmalarından önde gelen Turkcell de CES 2022 etkinliğine katıldı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile söyleşi ettik.

Murat Erkan: “Paycell’in yakında unicorn şirket olacağına inanıyoruz.”

Devletimizde birçok kullanıcının tercih etmiş olduğu Paycell, kısa sürede unicorn şirket olmayı hedefliyor. 2017 yılından beri blockchain teknolojilerine yatırım oluşturan Turkcell, dışarıya ve içeriye dönük yatırımlar ile büyümeyi istiyor.

SDNShiftdelete.net

Grup şirketleri içinde enerji firmasının da bulunduğunu belirten Erkan, yenilenebilir enerji yatırımına ağırlık verdiklerini belirtti. Güneş ve rüzgar enerji santrali üzerine emek harcama yürüttüklerinin altını çizen Erkan, son kullanıcıya da hizmet vereceklerini deklare etti.

Togg ile ortak emek harcama yürüten Turkcell, geliştirilen araçlara kendi teknolojilerini entegre ediyor. Kendi ekosistemini oluşturan Turkcell, değişik alanlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Şirket, daha oldukca kullanıcıya fiber web sağlamak için çalışmalarını hızlandırdığının müjdesini verdi. Kullanıcılarına yüksek hız ve düşük gecikme süreleri sunmak isteyen Turkcell, Türkiye pazarında oldukça güçlü.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir