Türkiye Fırıncılar Federasyonu’ndan ekmek zammı açıklaması

03.01.2022
Türkiye Fırıncılar Federasyonu’ndan ekmek zammı açıklaması“Ekmeğe zam gelecek mi?” sorusuna cevap veren Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “Makul seviyede olması için çalışacağız” dedi.


Türkiye Fırıncılar Federasyonu'ndan ekmek zammı açıklaması

Türkiye İstatistik Kurumu, aralık ayı enflasyon rakamlarını deklare etti…

Işgören ve emeklilerin zam oranının da belli olduğu enflasyon sayıları, bununla beraber bazı artışları da getirecek.

Tüketiciler, en fazlaca ekmeğe zam gelip gelmeyeceğini merak ediyor.

EKMEĞE ZAM GELECEK Mİ?

Mevzu, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’ya soruldu.

“Ekmeğe zam gelecek mi?” sorusuna cevap veren Balcı, “Odun tutarları fazlaca pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum. Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil.

“ZAM YOK AMA TALEP OLACAKTIR”

Zam şimdilik gündemimizde yok. Sadece artan enflasyon sayılarından dolayı bizlere zam talebi gelecektir. Neredeyse her üründe bir artış söz mevzusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim gayemiz makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz.” dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu ndan ekmek zammı açıklaması #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.