Türkiye’de ilk! Apple Watch Ultra ön araştırma!

08.09.2022
Türkiye’de ilk! Apple Watch Ultra ön araştırma!


Apple, uzun bir süredir merakla beklenen etkinliğini bugün düzenledi. Yeni iPhone’lar ile Apple Watch ve AirPods Pro modeli de tanıtıldı. Ikimiz de içlerinde en dikkat çeken ve amiral gemisi akıllı telefonlardan bile pahalı olan Apple Watch Ultra modeli için ön araştırma yaptık. İşte Apple Watch Ultra özellikleri ve fiyatı…

Apple Watch Ultra, özellikleri ile neler vadediyor?

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Apple Watch Ultra, 49 mm boyutu ile 8. nesil Apple Watch modeline kıyasla yüzde 7 daha büyük bir ekrana haiz. Apple’ın şimdiye kadar ki en büyük saat panelini kullanan aygıt bununla beraber titanyum gövde ve safir kristal cam ile birlikte geliyor.

Saatin sağ tarafında Digital Crown ve yan düğme, sol tarafta ise yeni bir aksiyon düğmesi bulunuyor. Bu düğme, saatin kişiselleştirilebilir olmasını sağlayarak uygulama yada antrenman başlatma şeklinde görevler atanabilmesine olanak sağlayacak.

Efsane model geri döndü: iPhone 14 Plus tanıtıldı!


Efsaneleşmiş model geri döndü: iPhone 14 Plus tanıtıldı!

Apple bugün akşam saatlerinde düzenlemiş olduğu etkinlikte özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken iPhone 14 Plus modelini tanıttı.

Kutudan watchOS 9 ile çıkacak olan akıllı saat, kalp atış hızı takip edeni, SpO2 seyretme, EKG, fazlaca sayıda spor modu ve telefon bildirimleri şeklinde mevcut tüm Apple Watch özelliklerini barındırıyor. Fakat aslolan hedefinin sporcular ve macera tutkunları bulunduğunu belirtelim.

Apple Watch Ultra, gelişmiş uyku takip edeni dahil olmak suretiyle sporculara hitap eden ek özelliklere haiz olacak. Firmanın şimdiye kadarki en dayanıklı saati olan Watch Ultra, aşırı koşullara ayak uyduracak. Sözgelişi 180 metre uzaklıktaki kişileri uyarmak için 86 desibel siren gücüne haiz.

Ek olarak su altı dalış süresi ve derinlik şeklinde birçok veriyi gösteren saatin WR100 su geçirmezlik ve IP6X toza dayanıklılık sertifikası mevcut. Hatta Apple’ın söylediğine gore 100 metreye kadar olan dalışlarda profesyoneller tarafınca kullanıma uygun.

Apple Watch Ultra Türkiye fiyatı 27 bin 999 TL.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.