Türkiye’de, Ukrayna müzakerelerinin yapılması iyi düşünce

05.03.2022
Türkiye’de, Ukrayna müzakerelerinin yapılması iyi düşünceCenevre Ofisi nezdindeki Sürekli Temsilcisi Gennady Gatilov, Rusya ve Ukrayna arasındaki 3’üncü müzakerelerin, Türkiye’de yapılmasına pozitif yönde baktığını belirtti.


Rusya'nın BM Temsilcisi Gatilov: Türkiye’de, Ukrayna müzakerelerinin yapılması iyi fikir

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının arkasından başlatılan müzakereler hakkında Rusya’nın Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi nezdindeki Sürekli Temsilcisi Gennady Gatilov açıklamada bulunmuş oldu.

“UKRAYNA MÜZAKERELERİNİN TÜRKİYE’DE YAPILMASI İYİ BİR FİKİR”

Rusya BM Cenevre Ofisi nezdindeki Sürekli Temsilcisi Gatilov Ukrayna ile gerçekleştirilecek 3’üncü müzakereler hakkında, Antalya’da düzenlenmesi planlanan diplomatik forumda yapılması fikrine sıcak baktıklarını belirterek, “Türkiye’de, Ukrayna müzakerelerinin yapılması iyi bir düşünce” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının arkasından Rusya, Belarus’ta görüşme yapılmasını Ukrayna ise Türkiye, Azerbaycan yada Polonya’da müzakerelerin yapılmasını talep etmişti. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile telefon görüşmesi yapmasının arkasından müzakerelerin Belarus’ta yapılması sonucu alınmıştı.

Rusya nın BM Temsilcisi Gatilov: Türkiye’de, Ukrayna müzakerelerinin yapılması iyi fikir #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.