Türkiye’den Afrika’ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımı

14.01.2022
Türkiye’den Afrika’ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımıTürkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Türkiye’nin, Sudan’a bir milyon doz, Afrika’da 15 milyon koronavirüs aşısı bağışlama edeceğini deklare etti.

Türkiye’nin yerli koronavirüs aşısı Turcovac, yurt içinde kullanıma sokulmasının peşinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika Zirvesi’nde açıklamış olduğu 15 milyon dozluk aşı yardımının ilk etabı Sudan’a yapılacak.

Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Egemenlik Konseyi Üyesi Tümgeneral İbrahim Cabir ile Cumhurbaşkanlığı Sarayındaki ofisinde bir araya geldi.

AFRİKA ZİRVESİ HAKKINDA GÖRÜŞÜLDÜ

İkili siyasal ve ekonomik ilişkilerin ele alındığı görüşmede Neziroğlu, aralıkta İstanbul’da düzenlenen 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi hakkında Cabir’i bilgilendirdi.

Türkiye den Afrika ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımı #1

AFRİKA’YA 15 MİLYON, SUDAN’A 1 MİLYON DOZ AŞI

Neziroğlu, zirvede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin Afrika kıtasına 15 milyon doz aşı yardımı yapılacağını açıkladığını, Sudan’a da 1 milyon doz aşı göndermeyi planladıklarını söylemiş oldu.

Türkiye den Afrika ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımı #2

“TÜRKİYE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Cabir ise Türkiye’nin devamlı Sudan’ın yanında bulunduğunu, bunu oldukça takdir ettiklerini, Türkiye’nin bilhassa endüstri ve teknoloji alanındaki tecrübesinden yararlanmak istediklerini belirterek aşı hibesinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye den Afrika ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımı #3

Türkiye den Afrika ya 15 milyon doz koronavirüs aşısı yardımı #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.