Türkiye’den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan’da tutuklandı

02.01.2022
Türkiye’den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan’da tutuklandıTürkiye’de izinli olarak çıkmış olduğu cezaevinden kaçan ve Yunanistan’a yerleşen yazar Sevan Nişanyan, Yunan makamlarınca tutuklandı.

Ortalama 4 yıl ilkin Türkiye’de cezaevinden kaçarak Yunanistan’a yerleşen yazar Sevan Nişanyan, burada da ‘istenmeyen şahıs’ duyuru edildikten bir süre sonrasında tutuklandı.

“EŞİ AÇIKLADI: TÜRKİYE’YE İADE EDİLECEK”

Nişanyan’ın eşi İra Tzourou, toplumsal medya hesabından izahat yaparak, “Yunanistan Ermenistan vatandaşı Sevan Nişanyan’ı Türkiye’ye deport etme sonucu almak suretiyle” dedi.

“KİBAR BİR HİLE İLE TUTUKLADILAR”

Nişanyan’ın oturum yenileme başvurusunun bir Yunan vatandaşıyla evli olmasını karşın 29 Aralık’ta reddedildiğini belirten Tzourou, şu ifadeleri kullandı:

“Yunanistan makamları, Sevan Nişanyan’ı 30 Aralık günü kibar bir hile ile karakola kendi arzusu ile götürüp, 1 saat beklettikten sonrasında oturumunun bigün ilkin bitmesi sebebi ile tutukladı.”

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #1

“HANGİ ÜLKEYE DEPORT EDİLECEĞİNE HAKİM KARAR VERECEK”

Nişanyan’ın pazartesi günü adliyeye götürüleceğini ekleyen İra Tzourou, şu ifadeleri kullandı:

“Pazartesi günü sevk edileceği Siros Adliyesi’nde egemen karşısında ülkeden deport etme sonucu çıkacak. Hangi ülkeye deport edileceği hâkimin sonucu ile belli olacak. Sevan’ın her pazar akşamı yapmış olduğu canlı yayında bu pazar 2 Ocak 2022’de kısa bir duyuru ile gelişimleri kendi adına sizlere bildireceğim.”

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #2

SİT ALANINA EV YAPTIĞI İÇİN TÜRKİYE’DE TUTUKLANMIŞTI

İzmir Şirince’de SİT alanına ev yapmış olduğu sebebi öne sürülerek 21 yıl hapis cezası verilerek tutuklanan Nişanyan, Temmuz 2017’de Foça Cezaevi’nden izinli olarak çıktıktan sonrasında tekrar geri dönmemişti.

“KUŞ UÇTU” DEMİŞTİ

Twitter’dan “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” yazan Nişanyan’ın yurtdışına kaçtığı tahmin ediliyordu.

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #3

YUNANİSTAN’A SİYASİ SIĞINMA TALEBİ

Dün akşam yazar, gene toplumsal medya hesabı Feysbuk’tan bu kez Yunanistan’a siyasal sığınma talebinde bulunduğunu açıklamıştı.

Kapak fotoğrafını uçan kuştan Atina’da bulunan Akropolis fotoğrafı ile değiştiren Nişanyan, “Yunanistan’a siyasal sığınma başvurusunda bulunduk, ikamet kartımı aldık.” mesajı yazmıştı.

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #4

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #5

Türkiye den kaçan Sevan Nişanyan, sığındığı Yunanistan da tutuklandı #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler