Türkiye’ye 6G ne süre gelecek?

02.03.2022
Türkiye’ye 6G ne süre gelecek?


Ericsson 5G enerji verimliliği portföyü, yazışma hizmeti sağlayıcılarının (CSP’ler) 5G’nin kullanıma sunulmasına ve sürdürülebilirlik hedeflerine hitap eden çözümlerle radyo erişim ağı (RAN) portföyünde güncellemeler yapıyor. Enerji verimliliğinin yanında “Türkiye’ye 6G ne süre gelecek?” sorusunun cevabı da MWC 2022’de ortaya çıktı. Bizlere nasip olur mu? – Wi-Fi 7 çıkmış! Qualcomm, 2022 Mobil Dünya Kongresi’nde yeni kablosuz bağlantı […]

Ericsson 5G enerji verimliliği portföyü, yazışma hizmeti sağlayıcılarının (CSP’ler) 5G’nin kullanıma sunulmasına ve sürdürülebilirlik hedeflerine hitap eden çözümlerle radyo erişim ağı (RAN) portföyünde güncellemeler yapıyor. Enerji verimliliğinin yanında “Türkiye’ye 6G ne süre gelecek?” sorusunun cevabı da MWC 2022’de ortaya çıktı.

Bize nasip olur mu? – Wi-Fi 7 çıkmış!


Bizlere nasip olur mu? – Wi-Fi 7 çıkmış!

Qualcomm, 2022 Mobil Dünya Kongresi’nde yeni kablosuz bağlantı teknolojisi Wi-Fi 7 destekleyen işlemcisini tanıttı.

Türkiye’ye 6G ne süre gelecek?

Isterseniz sözü uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

Nerede ise 5G teknolojisi Türkiye dahil birçok ülkede denetim aşamasındayken Mobil Dünya Konferansı’nda Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın ile yeni şebeke alt yapıları ve 6G hakkında konuştuk.

5G teknolojisinin yaygınlaşacağı baz istasyonlarını da konferanstaki standında bulunduran Ericsson, Türkiye’de çekirdek ve radyo istasyon ile teknolojilerinin belirli bir aşamaya geldiğini ve her an 5G teknolojisine geçişin tamamlanabileceğini belirtti.

Tahminlere nazaran 2022 yılı sonunda yada birazcık gecikmeli bir halde vatanımızda de 5G’ye erişebileceğimizi en yetkili kişi olan Ericsson Türkiye Genel Müdürü’nden öğrendik.

6G teknolojisi için planlanan araştırma ve geliştirme ile yaygın şekilde kullanılmasının gerçekleşeceği ön görülen tarihin 2030 yılının olduğu belirtilirken, 5G teknolojisini bazı ülkelerin oldukca daha ilkin kullandığı düşünüldüğünde daha kısa bir süre içinde de 6G teknolojisine geçiş yapılabileceği düşünülüyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.