Türkiye’ye gelen Ukraynalılar son durumu söyledi

22.02.2022
Türkiye’ye gelen Ukraynalılar son durumu söylediKiev’den hava yolu üstünden İstanbul’a gelen Ukraynalı yolcular, Rusya ile yaşanmış olan krize değinerek evlerini satıp, güvenli bölgelere taşınanlar bulunduğunu söylemiş oldu.


Türkiye'ye gelen Ukraynalılar son durumu anlattı

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim zirveye tırmanırken Türkiye ile Ukrayna içinde meydana gelen tayyare seferleriyle İstanbul’a gelen yolcular, devletlerinde yaşanmış olan son durumu söyledi.

Başkent Kiev’den gelen yolcular, kentte yaşayan halkın korku içinde gelişimleri takip ettiklerini söylemiş oldu.

“EVLER VE ARABALAR SATILMAYA BAŞLADI”

Kiev’de yaşayan Ukrayna uyruklu Anna adlı yolcu, 14 Şubat tarihinden itibaren şehrin boşalmaya başladığını dile getirerek şunları söylemiş oldu:

“Kiev’de yaşayanlar fena şeylerin olmasını bekliyor. Bu yüzden Lviv şeklinde öteki şehirlere ülkenin batı taraflarını doğru taşınmaya başladılar. Tüm bu dedikodular ve yaşananlar insanlarını ruh halini etkiliyor. İnsanlar otomobillerini, dairelerini satıp nakde çevirmeye çalışıyorlar.

“BANKALARDAN KORKUP PARALARINI ÇEKİYORLAR”

Bankalardan paralarını çekiyorlar. Bundan dolayı bankaların para çekmeye limit koymalarından korkuyorlar. Hususi otomobili olanlar oldukca korkmuyor şundan dolayı bir şey olursa gidecekleri bir araçları var. Otomobili olmayanlar ise akrabalarının yanına gidiyor. Bir şey olursa akrabaları ile birlikte Kiev dışına çıkmaya çalışacaklar.”

Türkiye ye gelen Ukraynalılar son durumu anlattı #1

“DURUM GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR, SAVAŞ İSTEMİYORUZ”

Ailesiyle beraber İstanbul’a iş için gelen Margarita Piven ise “Durum fena ve gittikçe kötüleşiyor. Biz Kiev’den ayrıldığımızda durum sakindi. Yakarma ediyoruz. Birkaç güne döneceğiz. İnsanlarımızı destekleyeceğiz. Cenk istemiyoruz ve olmasını beklemiyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye ye gelen Ukraynalılar son durumu anlattı #2

Türkiye ye gelen Ukraynalılar son durumu anlattı #3

Türkiye ye gelen Ukraynalılar son durumu anlattı #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir.