Türkmenistan’dan petrol üretimi hamlesi

10.02.2022
Türkmenistan’dan petrol üretimi hamlesiTürkmenistan’da petrol üretimini çoğaltmak için 250 milyon manatlık yatırım fonu imzalandı.


Türkmenistan'dan petrol üretimi hamlesi

Dünya ülkeleri enerji krizi sebebi ile kaynak arayışına girdi. Türkmenistan petrol üretimini çoğaltmak için yatırım halletmeye hazırlanıyor.Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, ülkede petrol üretimini çoğaltmak için 250 milyon manatlık yatırım fonunu imzaladı.

TÜRKMEN LİDER İLGİLİ BAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

Resmi devlet televizyonu Altın Yüzyıl’ın haberine nazaran Berdimuhamedov, ülkenin petrol ve doğalgaz sektöründen görevli bakanını kabul etti. Berdimuhamedov, bakandan, petrol ve doğalgaz sektöründeki gelişmeler hakkında data aldı.

Gurbanguli Berdimuhamedov

250 MİLYON MANATLIK YATIRIM FONU

Petrol ve doğalgazın ülke ekonomisi için oldukca mühim bulunduğunu vurgulayan Berdimuhamedov, hemen sonra ülkede petrol üretimini çoğaltmak için 250 milyon manatlık yatırım fonunu imzaladı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir