Tuzla Belediyesi, yeni teknoloji merkezi TEKMER’i hayata geçirdi

25.04.2022
Tuzla Belediyesi, yeni teknoloji merkezi TEKMER’i hayata geçirdi


Hızla gelişen değişen teknolojinin hayatımızdaki yeri ve önemi her geçen gün artıyor. Bu durum ülkemizdeki girişimlerin sayısının da çoğalmasına niçin oldu. Yalnız yerli girişimciler ve fikir sahibi insanoğlu için en büyük sorunların başlangıcında kaynak geliyor.

Bundan dolayı pek fazlaca kurum ve kurum, yerli girişimlere destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak ise Tuzla Belediyesi, Türkiye’de yerel yönetimler olarak bir ilki gerçekleştirerek KOSGEB işbirliğinde ilk kez bir Teknoloji Merkezini (TEKMER) hayata geçirdi. İşte ayrıntılar…

Geleceğin bankacılarını yetiştiren teknolojiler!


Geleceğin bankacılarını yetiştiren teknolojiler!

Kuveyt Türk’ün kullandığı gerek yazılımsal gerek donanımsal olan teknolojik altyapıları ne sunuyor? MT yeni mezun programı detayları neler?

Tuzla Belediyesi, TEKMER teknoloji merkezini açtı

Tuzla Belediyesi, Türkiye’de yerel yönetimler bazından ilk kez Teknoloji Merkezi’ni kurdu. KOSGEB ortaklaşa iş ile Türkiye’nin en fonksiyonel parkı olan Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içinde kurulan Teknoloji Merkezi, devrin gerektirdiği inovatif fikirlere ev sahipliği meydana getirecek. 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı

Tuzla Belediyesi TEKMER için İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Uygarlık Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa iş anlaşması yaparak eğitim ağını genişletti. Ek olarak TEKMER’de oluşabilecek yeni fikirler için biyoteknoloji, yazılım, kimya ve yapay zeka mevzularında uygulama alanları oluşturuldu.

Kurulan merkez ile birlikte ‘Benim bir fikrim var’ diyen gençler, risk sermayesi olan yatırımcılar ile buluşma fırsatı yakalayacak. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Teknoloji Merkezi’ni gezerek, ‘Bir fikrim var’ diyen herkesi merkeze davet etti.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Teknoloji Merkezi’ni ziyaret ederek ‘Bir fikrim var’ diyen herkesi merkeze davet ederek, “Kuluçka merkezimizde startuplarımızın oluşması için artık çağrımızı yaptık. Bundan sonrasında ‘Benim fikrim var’ diyen ve risk sermayesi arayan yada risk sermayesi olan bir fikir arayan yatırımcılarla beraber herkesi buraya bekliyoruz” dedi.

Dr. Şadi Yazıcı: Yeni fikirlere açığız

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla Belediyesi TEKMER’in bir özelliği var. KOSGEB ile bir belediye içinde ilk kez denenmiş bir model. Belediye KOSGEB ortaklaşa iş ile ilk kez kurulan bir Teknoloji Merkezimizi bugün itibariyle duyuruyoruz.

Yeni gelecek olan fikirlere açığız. Kuluçka merkezimizde startuplarımızın oluşması için artık çağrımızı yaptık. Bundan sonrasında ‘Benim fikrim var’ diyen ve risk sermayesi arayan yada risk sermayesi olan bir fikir arayan yatırımcılarla beraber herkesi bekliyoruz.

Hayırlı olsun, İnşallah yeni startuplarımızla beraber Tuzla Belediyesi TEKMER’den dünyaya yayılacak olan pratiğe dönüşmüş ve insan yaşamını kolaylaştıran, dünyadaki yaşamı daha iyi bir noktaya getiren görkemli projelerin çıkmasını Tanrı’tan temenni ediyorum. Tuzla’mıza, İstanbul’umuza ve Türkiye’mize hayırlı olsun diyorum” dedi.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.