Tweet Planlama Özelliği Yayınlandı!

17.01.2021
Tweet Planlama Özelliği Yayınlandı!

Tweet planlama özelliği ile birlikte tweetlerinizi dilediğiniz güne ve saate ayarlayabileceksiniz. Her an Twitter’a girmeniz ve tweet atmanız mümkün değildir. Elbette her ne kadar zaman ayarlı Tweet atmak için kullanılan sosyal medya araçları olsa da bunların hiçbiri Twitter’ın kendi uygulaması kadar güven vermiyordu.

Twitter’da anlık olarak tweet atma seçeneğiniz bulunuyor. Aynı zamanda da sizlere sunulmuş olan bir taslak fırsatı var. Twitter taslak ile birlikte aklınıza gelen tweeti unutmadan kayıt etmeniz mümkün. Daha sonra bu tweetleri yayınlamak için de taslaklar  bölümüne gelip tweeti seçmeniz yeterli oluyor. Ancak, son gelen Tweet planlama güncellemesi ile birlikte artık taslak da tarihe karışacak gibi görünüyor.

Yeni Güncelleme: Tweet Planlama

Twitter’ın uzun süredir beklenen güncellemesi nihayet yayınlandı. Son gelen güncellemeye göre kullanıcılar artık tweet planlama özelliği ile birlikte tweetlerini istedikleri zaman atabilecek. Tabi ki bunu Twitter’ın Web sayfası üzerinden yapmak zorundasınız. Ne yazıkki mobilden yapmak mümkün görünmüyor.

Bu uygulama ile birlikte 2. Uygulamaları devre dışı bırakarak kendi işinizi kendiniz görebiliyorsunuz. Twitter, bu güncelleme ile birlikte bir nevi hesap çalınmalarının da önüne geçmiş gibi gözüküyor.

tweet-planlama-ozelligi-yayinlandi

Tweet Planlama Nasıl Ayarlanır?

İleri zamanlı tweet atmak için ilk olarak Tweet oluşturma penceresine gelmeniz gerekiyor. Daha sonra ‘’planlanmış Tweet’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza bir pencere çıkacaktır. Bu pencereden zaman ve tarih seçerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Elbette ki bu özelliği yapan başka yazılımlarda var fakat bu yazılım en güvenilir olanı.

tweet-planlama-ozelligi-yayinlandi

Tweet Planlamak İçin Tweetdeck

Son olarak ise tweet planlamak için alternatif bir yazılım daha önereceğim. Bu, önerim belki de en bilindik olanı Tweetdeck. Bu yazılım, Twitter alt yapısında kurulan ve yıllardır faaliyetlerini sürdüren bir yazılımdır. Tweetdeck’in sitesine girdikten sonra Twitter’a gelin ve hesabınızla giriş yapın.

tweet-planlama-ozelligi-yayinlandi

Giriş işlemini başarı ile tamamladıktan sonra Tweetdeck’e otomatik olarak giriş sağlanacaktır. Burada 4 adet panel var. Bu panellerde dilediğiniz özellikleri kullanabilirsiniz. Fakat, size yarayacak olan en sol üstte bulunan zaman ayarlı tweet atma seçeneğidir. Bu seçenek ile 50 yıl sonraya kadar tweet atmanız mümkün.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.