Twitch dünyasında 2021’in en fazlaca izlenen oyunu belli oldu – Teknoloji Pusulası

24.12.2021
Twitch dünyasında 2021’in en fazlaca izlenen oyunu belli oldu – Teknoloji Pusulası


Twitch’te her yıl hangi oyunun saat bazında ne kadar izlendiğini tespit eden Rainmaker.gg ve StreamElements State, 2021 senesinde en fazlaca izlenen oyunlara dair istatistiklerini paylaştı. Buna gore geçtiğimiz yıl 800 milyon saat izlemeyle birinci sırada yer edinen Grand Theft Auto V, 2021 senesinde da Twitch platformundaki liderliğini kimselere kaptırmadı.

GTA’ya rakip olacak Saints Row’dan yeni bilgiler geldi!


GTA’ya rakip olacak Saints Row’dan yeni bilgiler geldi!

Dünyanın en sevilen açık dünya oyun serilerinden önde gelen Saints Row, 2022’de geri dönüyor. İşte oyuna dair yeni bilgiler…

GTA V, Twitch yaşamına damga vurdu!

İlk olarak 2013 senesinde Xbox 360 ve PS3 için piyasaya sürülen GTA V fırtınası dinmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıl 800 milyon saat izlenmeyle Twitch dünyasının açık ara en fazlaca takip edilen oyunu olan GTA V, bu yıl da tahtını kaptırmadı. 2020 yılındaki izlenme saatini tam 1.3 milyar artırmayı başaran Rockstar Games efsanesi, bu yıl süresince tamı tamamına 2.1 milyar saat süresince seyredildi.

Saat bazında en fazlaca izlenme istatistiğinde önder olan GTA V, kategori kıstasında ise ikinci sırada kaldı. Yayıncıların oyun oynamadan, söyleşi penceresindeki kullanıcılarla muhabbet etmiş olduğu ‘Yalnız Söyleşi’ (Just Chatting) kategorisinin birinci sırada yer almış olduğu istatistiksel alanda, GTA V ikinci sırayı kaptı.

Gelelim oyun kategorisinde GTA V’in ardında yer edinen diğeri isimlere… Dünyanın halen en fazlaca oynanan MOBA’larından önde gelen League of Legends, 1.8 milyar saatlik izlenme süresiyle ikinci sırada yer aldı. LoL, geçtiğimiz yıl 1.4 milyar saat süresince izlenmişti. Meşhur MOBA’nın peşinden gelen yapımlarsa Fortnite, Valorant, Minecraft, Call of Duty: Varzone, Counter Strike: Global Offensive, Apex Legends ve Dota 2 oldu.

SDN Twitch kanalımızda ilk canlı yayınımızı yaptık!


SDN Twitch kanalımızda ilk canlı yayınımızı yaptık!

Yeni canlı izlenme odamızda Twitch kanalımız üstünden hediyeli canlı izlenme ile sizlerle buluştuk.

2021 senesinde piyasaya çıkan yapımlar içinde Twitch’te en popüler oyun New World oldu. Amazon tarafınca geliştirilen yapım, yalnız yalnız 259 milyon saat seyredildi ve en fazlaca izlenen 18. Twitch oyunu olmayı başardı. Peki sizler GTA V benzer halde 8. yılını devirmiş bir yapımın halen zirvede olabilmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.