Twitter bahsetmeme hususi durumunu denetim ediyor!

09.04.2022
Twitter bahsetmeme hususi durumunu denetim ediyor!


Toplumsal medya platformu Twitter her ne kadar fazlaca popüler olsa da bazı noksan özellikleri, kullananların rahat hissetmemesine niçin oluyor. Twitter da kullanıcılarının rahat bir deneyim yaşaması için yeni özellikler ilave ederek eksikliklerini gideriyor. Twitter, son olarak kullanıcılarının rahatsız olmaması için bahsetmeme hususi durumunu denetim etmeye başladı.

Platform, son zamanlarda Elon Musk’ın hisse alması düzenleme butonunu getirecek olması sebebiyle gündemde yer tutuyor. Peki, Twitter bahsetmeme hususi durumunun detayları neler ve iyi mi kullanılacak? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Twitter, bekleneni yaptı: Tek özellikte çift fonksiyon!


Twitter, bekleneni yapmış oldu: Tek özellikte çift fonksiyon!

Toplumsal medya platformu Twitter, görseller için Alternatif Metin ve 1000 karakter hususi durumunu kullanıma sundu! İşte detaylar…

Platform, yeni bilhassa kullanıcılarının huzurunu sağlamak istiyor!

Twitter Güvenlik, bugün kendi hesabından yapmış olduğu paylaşımla bahsetmeme hususi durumunu denetim ettiklerini resmen duyurdu. Fonksiyon, kullananların istemediği konuşmalardan ayrılmalarını sağlayacak. Bahsetmeme fonksiyonu etiketlendikleri tweetin yanında yer alacak üç nokta ile kullanılacak. Twitter Güvenlik, yapmış olduğu paylaşımda bu bilhassa kullananların huzurunu sağlamak istediklerini deklare etti.

Platform, özelliği kısa sürede güvenilir sürüme getireceklerini fakat şimdilik yalnız masaüstü sürümde kullanılabileceğini deklare etti. Twitter bahsetmeme özelliği yardımıyla kullanıcılar artık istemedikleri konuşmalardan çıkacaklar ve bildirim trafiğine maruz kalmayacaklar.

Twitter, son zamanlarda yapmış olduğu güncellemelerle güvenlik açısından kullanıcılarına rahat bir alan sağlamaya çalışıyor. Son olarak duyurduğu düzenleme butonu fazlaca ses getirmiş olsa da gizlilik ve güvenlik açısından istismar edilip edilmeyeceği merak içinde ümit ediliyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter bahsetmeme özelliği iyi mi ve kullanacak mısınız? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz!
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir